Notebook zvýšení paměti z 2GB a 4GB, má smysl?

Dobrý den,

Mám tento notebook www.czechcomputer.cz ... zajímalo by mě jestli má nějaký smysl investovat do pamětí, že bych z nynějších 2GB pořídil 2 x 2GB tj. 4GB www.czechcomputer.cz ... Notebook 4GB podporuje, ale nechce se mi vyhodit něco přes 2 tisíce jenom tak. Používám ho tak asi jako většina lidí sem tam nějaká hra, nějaká ta práce s videem, NET ...

Děkuji moc za názor budu vděčný za každý názor
cipissek

Odpovědi na otázku

určitě vyhozené peníze zvláště pokud nemáš Vista ultimate 64b

Nemusi to byt zrovna Vista Ultimate. Staci libovolny 64bitovy system.

NEMÁ...

Ale ma.
Ak hras hry, tak Vista ti zaberie so spustenymi vecami zo 900MB v pamati a hra zo 1500MB, a si daleko nad 2GB. Disk zacne swapovat, kazde kliknutie trva 10s atd.
Takze sa to oplati, hlavne ak hrava hry. Mne sa PC nehorazne zrychlilo (a to mam vyuzitych len 3.4GB z tych 4GB). Bola to asi najlepsia investicia co som spravil. Disk nestrka, veci sa okamzite spustaju a zatvaraju. Prepinanie programov je tiez okamzite, ziadne swapovanie atd.

mam asi 32 bytový system, ten co byl dodan s notebookem

V tom pripade neni treba.

Nemá to žádný smysl, jsou to vyhozené peníze.

Pokud chceš zvýšit výkon, kup radši výkonnější 7200 otáčkový disk.

viac ako 1-2GB na bežné používanie pc/nb pod 32-bitovými systémami spravidla neprináša žiaden viditelný efekt,doplnenie na 4GB by mohlo mať význam,pokial by si na tom robil 3D modelovanie,Photoshop-záležitosti,spracovanie videa-nemyslím tým ovšem nejaké jednoduché hranie sa z konverziou nahratého filmu z televíznej karty do divx,ale skutočnú poloprofi/profi robotu napr.v adobe premiere,combustion,toonboom studio ap.Inak by to boli skôr naozaj zbytočne vyhodené peniaze,pri použití,ktoré máš na mysliby si žiaden pozitívny efekt nezbadal,jedine by Ťa hrial pri srdci dobrý pocit,že máš 4GB pamäte