» Poradna » Hardware

Notebook za 25000, reknete mi sve nazory

 |   | 

Zdravim vas lidé znalí hardwaru, chtel bych vas poprosit, zdali by jste mi mohli pomoci s vyberem "studentskeho" noteboku. Mam tu svuj osobni typ, tak prosim, mohli by jste mi k nemu rici nejake vytky.

www.czechcomputer.cz ...

Osobne otazka, na co by mel byt je jendoducha, na vsechno:). Nepotrebuje sice zvladat nejnovejsi hry, ale byl bych vdecnej aby aspon neco rozchodil, dal bych preferoval vydrz baterie >= 2h. Dekuji vam moc za vae nazory.

Odpovědi na otázku

 |   | 

Za 25 000,- Kč bych raději šel do "hi-endu" od IBM Lenovo, Dell, Sony. Důvody oproti Fujitsu-Siemens jsou na snadě: kvalitní zpracování plastů, kvalitnější klávesnice na omak, kvalitní displej, spolehlivost a bezporuchovost, servis, výdrž baterií atd. - uvedené hodnoty u těchto značek skutečně odpovídají realitě! Co se týče výkonných sestav od konkurence, setkal jsem se s notebookem od Aceru, který byl sice "nadupanější" než jeho bratříček notebook od IBM Lenovo, ale ve výsledku pomalejší! Jinak notebook "na všechno" by se pravděpodobně nabízel v cenovém rozmezí 30 000,- Kč (35 000,- Kč) a výše.

Např.:
IBM Lenovo ThinkPad R61e - NG18BCV (23 890,- Kč s DPH, včetně oper. systému ViB)
A) www.czechcomputer.cz ...

IBM Lenovo ThinkPad Z61e - UB02YCF (24 354,- Kč s DPH, včetně oper. systému ViB)
B) www.czechcomputer.cz ...

IBM Lenovo N100 - TY0FPCF (25 389,- Kč s DPH, včetně oper. systému ViHP)
C) www.czechcomputer.cz ...

Sony Vaio VGN-N29VN (25 782,- Kč s DPH, včetně oper. systému ViB)
D) www.czechcomputer.cz ...

Z výše uvedených příkladů, ať zvolíte jakýkoliv notebook, neuděláte chybu, zde bych se spíše zajímal o detailnější specifikaci - výdrž baterie - není-li uvedena, zeptejte se dodavatele, velikost HDD, velikost paměti, počet vstupů/výstupů, příp. verzí operačního systému. MS Windows Vista Home Premium zde nabízí pouze jediný notebook za C), ostatní jsou s MS Windows Vista Business, dále váhou notebooku (v závislosti na výdrži baterie). Pokud byste nepotřeboval takové ty 3D udělátka - která jsou sice hezká (nabízí je právě verze Vista Home Premium), ale jinak úplně zbytečná a zatěžující systém, volil bych osobně z výše uvedených notebooků pravděpodobně některý z ThinkPadů od IBM Lenovo, které jsou svou kvalitou a spolehlivostí proslulé a lety odzkoušené. IBM Lenovo je zároveň i vhodnějším kandidátem při nasazení dalšího operačního systému jako GNU/Linux - větší kompatibilita s hardwarem.
Volba je však na Vás, ale nezapomínejte, že notebook si nekupujete na sezónu a že musí něco vydržet - u IBM jsem si tím jistý, u Fujitsu-Siemens už bohužel tolik ne. Hry Vám (na Vámi vybraném notebooku i na mých příkladech) tam sice některé půjdou, ale pokud byste chtěl jen herní notebook, tak bychom se spíše pohybovali na cenové hranici od 35 000,- Kč s DPH výše.
Přeji mnoho úspěchu při výbírání.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   | 

hojky, jestli jsi ještě nepořídil tak se ozvi můžu ti sdělit své dojmy s FS AmiloPro V3205.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: LotusUrčitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů