Notebook x PC - aneb co na VŠ

Právě se jsem se chystal k přestavbě svého pc - mám tam ještě sdram atd., s tím výhledem, že se mnou pojede na podzim na VŠ. Mluvil jsem ale s jedním kamarádem a ten se mi to snaží vymluvit a radí mi, ať si koupím nějaký notebook - (Intel cel. M , P4 M). Že prý ho tam užiju. Když je v místnosti hluk , sedneš si prostě vedle, má to Wifi, nezabere ti to celý stůl atd.... Jaký je Váš názor Notas x PC na VŠ - pozn. obojí v hladině do 30 000 s DPH

Odpovědi na otázku

zalezi,co na tom chces delat

upresni jakou VSpokud delas nejakou techniku s castou praci v CADu a pod. aplikacich, tak je mozna lepsi klasicky PC s 19" obrazovkou...ja jsem mel 3 roky desktopa, protoze jsem si pak zalozil firmu, zacal jsem vice cestovat brno/ova, potreboval jsem hodne veci do skoly dodelavat doma a takat s sebou HDD bylo docela o hubu (flashky byly malokapacitni a drahe, p-st ze se zkurvi disk byla hodne vysoka), tak jsem zacal uvazovat o NB. Nakonec jsem si jej koupil a s klidnym svedomim muzu rict ze bych nikdy nemenil zpatky. Prisel jsem tim o svou zavislost na Counter-Strike, Q3 apod, kvuli vykonu grafiky... zacal jsem se ale venovat rozumejsim vecem - programovani, vyvoj aplikaci apod, proste zefektivneni casu straveneho u kompu :)Takze za sebe rikam NB

právě záleží jaká VŠ ale já jsem si udělal nejdříve pořádný desktop a nota mám pouze slabšího na cesty a do školy.... :)

Ja mam normalni pocal a lituju toho. Sem na strojarne a behem semestru delam vsechny ukoly na pocitaci.Vsechno co delam do skoly, tak musim delat na kolejich, protoze doma pocitac nemam.Prodam ho a koupim notas.

Jedná se o Masarikovu Fak IT.  Programuji Delphi, C#, web - PHP + občaš nějaká ta jednoduší grafika pro web - Point Shop Pro atd.  O notebooku mám asi takovou předtavu (1,5 cel M, 512MB DDR, 30GB, Wifi, Cd-RW/DVD, lan 100, modem, 15" 1024x768 ) PC(P4 2,8 775, 512MB DDR, 80GB, CD-rw/dvd, graf - třída r9200-9500, 17"LCD)

Zdravim, studuji Fjfi a zamereni na informatiku a ekonomii. Mam stejne jako DigitalDoom stolni na veci do skoly a programovani a praci pres semestr a nb pro cesty a leto, i kdyz posledni dobou ho vyuzivam i ve skole behem oken, kdy sem taknaprosto nezavisly na ucebnach a pripadnych vypadcich site. Pokud teda planujes castejsi navstevy domova, tak rozhodne nb, pokud budes travit cas prevazne na koleji, staci stolni. Hlavne pokud jdes do prvaku tak budes bojovat hlavne s matikou a podobnyma predmetama, takze prace na kompu bude spis takovy doplnek.

studakovi bych rozhodne doporucil notas, sam jsem student a svoje stolni PC bych hnedle vymenil za nejaky slabsi notas, ber v uvahu ze ho budes moct brat i do skoly, na prednasky, muzes si ho vzit do postele nebo treba i na hajzlik..., jestli cestujes i doumu tak to ocenis o to vice, a jestli jak pises hlavne programujes rekl bych ze neni co resit, jasna volba....

jeste bych zvazil poohlednout se po modelech s sirokouhlym displejem, lepe se na tom pracuje ikdyz je to jen muj subektivni nazor....

jsi nenarocny, staci ti nb

NB a mozek - Masarikovu Fak IT - se divím, že tě tam vůbec vzali...