» Poradna » Notebooky

Notebook videoediting

Zdravím, potřeboval bych notebook, který by mě doprovázel na cestování po světě a zvládne stříhat 4k video. Nejedná se o nic profi, spíš si chci zdokumentovat cestovaní a za chodu se učit stříhat (ano nemám žádné zkušenosti) :D točit budu canonem 70d (pouze 1080p 30fps) do budoucna možná upgrade na 4k DSLR, gopro 4 black (4k) a dron dji mavic (4k) Myslíte, že je na to ideální macbook 2014/15 retina, popřípadě hodí se s dedikovanou grafikou a upgradem na 16gb ram nebo si vystačím s 8gb a integrovanou?

Odpovědi na otázku

Asi bych volil nějaký Win notebook se 4K displayem.

No uvažuju ještě nad dell xps ten ma 4k, ale co jsem se tak díval na recenze na youtube, tak doporučovali spíše ten macbook, tak nevím :/

Ja nejsem fanda Apple zarizeni, tak ti ho nedoporucim.Zalezi, kolik do toho chces investovat a jak velke zarizeni hledas.

Tobě se chce cestovat s tak drahou mašinou? Protože ani notebook na střih FHD videa v nějaké SW střižně není nic levného, ale na 4K potřebuješ hodně výkonný CPU, dva interní disky, ideálně dedikovanou grafiku pro GPU akceleraci. A 4K displej abys na tom něco viděl.Jenže koukat na 4K na 15ce displeji teda nebude nic moc extra a podle mne je pitomost to stříhat na takhle malém displeji, kde pořádně neuvidíš všechny detaily.Pokud to hodláš stříhat jen na Youtube, tak je to asi putna - ale tam nevidím důvod pro 4K. Nicméně jestli máš trochu větší ambice než být "jútúber" tak je mnohem vhodnější materiál na cestách pouze nasbírat, maximálně nějakým bezeztrátovým SW ořezat, ale ponechat ve stejném formátu a finální střih provést doma na desktopu.Pro střih 4K videa bych volil 4K monitor tak 27 palců + kdyžtak vedle ještě jeden jako doplňkový.Pokud mermomocí notes, tak střih 4K by měl rozumně zvládnout např. EUROCOM SKY X6:http://www.goldmax.cz/obchod/herni-notebooky/eu...

Možno si myslí, že je to niečo lacné. Na strih 4K 60 fps potrebuješ minimálne mobilnú GTX 1070 na notebooku. :)

Tak s 1070 může mít třeba:http://www.goldmax.cz/obchod/herni-notebooky/eu... prej slim konstrukce....

Díky za názor :)No víceméně i bez toho notebooku už budu tahat techniku za 100k. A právě, že nemám možnost stříhat to doma, protože budu jen na cestách s jedním batohem do kterého se musí vlézt vše a nejlépe co nejlehčí, jelikož aerolinky někdy kontrolují i váhu carry on zavazadla :/ Jinak mé ambice větší než videa na youtube nejsou. A co jsem tak pochopil z recenzí, že je rozdíl mezi 4k z gopro a drona a nějakou profi kamerou..snad kvůli bitrate nebo tak něco, takže by to zas nemuselo být až tak náročné nebo se pletu? Jinak ten eurocom vypadá pěkně a cenově je na tom víceméně stejně jak macbook. Myslím, že jsem viděl i nějakou recenzi na youtube kde porovnavali rychlost renderu, stabilizace atd na macbooku ve final cut a tenhle mašiny v adobe a mac byl rychlejší o stovky %, jenže jestli to je taky pravda a není to třeba jen placená reklama.

Na střih 4K videa stačí i MacBook 12, ale pohodlnější by to bylo určitě na MacBooku Pro 15.Pánové, vy vážně doporučujete Windows notebook s 4K displejem? To je hnus.

Vůbec bych se nebál MacBooku Pro 13, nebo výkonnějšího 15. S FinalCut Pro, iMovie nebo Resolve se bude stříhat krásně.

na 13 palcovém displeji toho ve 4K fakt hodně uvidí...

2 thunderbolty má na co?? A mimo to, já stříhal i na 9.7''. Ale taky to podle toho vypadalo Taky radši těch 27''

Pokud to chce tahat s sebou, tak mu ty thunderbolty budou na nic, protože monitory určitě tahat nebude. Ono i 15ka monitor je mizerná i na střih FHD, natož pak na 4K.

A ty bys sebou chtěl tahat 17.3+'' nesmysl?! Když můžeš mít 13''?! Který je minimálně o 2 kila lehčí?!!! Nemluvě o tom, že 13'' je na střih v pohodě. Pokud to neni profesionální.

1) já bych neměl ten stupidní nápad stříhat video někde po cestách - vozím externí disk a zálohuju surový materiál - střih dělám doma na desktopu, protože chci mít dobré barevné podání abych věděl, co je potřeba doladit a na velkém monitoru vidět i detaily vide2) "Nemluvě o tom, že 13'' je na střih v pohodě."Sorry, ale nacpat na 13ku displej celé GUI střižny i video tak, abys na tom něco rozumného viděl je prostě nemožné. 3) "Pokud to neni profesionální."pak ale nedává smysl 4K. 4K volíš kvůli vysokým detailům, které ale na malém displeji neuvidíš.Pokud bych ale na cestách musel pracovat s videem, CAD, nebo třeba GISem, tak tu 17ku budu brát jako nutnou mobilní pracovní stanici. Fotograf taky nezvolí na focení telefon jen proto, že zrcadlovka je moc těžká a velká.

''1) já bych neměl ten stupidní nápad stříhat video někde po cestách - vozím externí disk a zálohuju surový materiál - střih dělám doma na desktopu, protože chci mít dobré barevné podání abych věděl, co je potřeba doladit a na velkém monitoru vidět i detaily vide''Mě na to stačí 8 let starý MacMini s Core2 Duo a 120gb HDD''2) "Nemluvě o tom, že 13'' je na střih v pohodě."Sorry, ale nacpat na 13ku displej celé GUI střižny i video tak, abys na tom něco rozumného viděl je prostě nemožné.''A co je tedy FCP a iMovie?''3) "Pokud to neni profesionální."pak ale nedává smysl 4K. 4K volíš kvůli vysokým detailům, které ale na malém displeji neuvidíš.''To natáčí moje GoPro a profesionál nejsem

"A co je tedy FCP a iMovie?"O software nejde - jde o to, jak velké budou na 13ce displeji fonty, ovládací prvky a okno s videem. DPI nespasí všechno. Můžeš mít klidně CAD na 6 palcovém 4K displeji, ale použitelné to nebude i když ten displej zobrazí všechny ty prvky.

To ano, s tím souhlasím.Ale jednoduchost rozhraní softwaru má velké slovo.

Když jsem na začátku šedesátých let byl školou povinné děcko měli jsme televizor Mánes s obrazovkou zvící většího dámského kapesníku, celých 14 palců. Abychom na něm vůbec něco viděli měli jsme před ním postavenou "lupu" - tvarem obrazovku ze dvou konkávních skel mezi něž se nalila voda. To by byl přímo ideální doplněk pro 13 palcový notebook pro střih. Na cesty by stačilo vodu vylít a byl by neortodoxní futrál.

Zeby sme sa na to uz pred par dnami pytali ? Myslis ze sa odpoved za tie 3 tyzdne zmenila ? Upozorneni odeslano..http://www.zive.cz/poradna/notebook-na-4k-st...

Poslední dobou se zde objevilo tolik abonentů, kteří by "rádi" stříhali, že je to přinejmenším zarážející.Naprosto proti tobě nic nemám, a jestli budeš/nebudeš stříhat video/dámám kučery/"metr" je mi srdečně jedno.Akorát jsem chtěl naznačit, že jde nejspíš o cílenou reklamu především na movité (to v první řadě), chtivé a možná dokonce i na ty, kteří se dosud nerozhodli.Tak ať se ti daří - podobnou tématikou jsem se zabýval dokonce několik roků (začínal jsem jinde než na svatbách) a když mě Adobe Premiere, stříhací zařízení analog/digitál, CD, DVD a jiná média přestala bavit, prodal jsem celou sestavu za více než slušný peníz - bylo v ní zařízení za skoro čtvrt milionu (to jen abys věděl, kam to klidně může vést).Kde ty časy jsou.