» Poradna » Notebooky

Notebook v Americe

Ahojte, pojedu do Ameriky. Přesněji do LA a Vegas. No a chtěl bych si tam koupit nějaký notebook protože je to tam výhodnější než v Česku. A prosil bych vás o radu, JAKÝ? Mám rozpočet 400$ a potřebuji si ho koupit nebo vyzvednout na místě. (Best buy, Target, Fry's) Taky aby byl za ty peníze co nejvýkonnější :D

Odpovědi na otázku

Tak prvořadě by sis měl zjistit, zda daný výrobce skutečně akceptuje celosvětový záruční servis - Apple a Dell snad ano. Některé značky nemusí mít servis vůbec v ČR, musel bys to posílat třeba do Německa a některé nemají evropský servis vůbec.Záruka bude jen 1 rok, ledaže by přímo výrobce v rámci celosvětové záruky měl delší záruku.

U Dellu je několik podmínek:1. Musíš si dokoupit záruku protože v USA je standardně 12 měsíců a není přenosná do zahraničí2. Model notebooku (nejspíš i stejná konfigurace), který si hodláš koupit musí být dostupný i zde v ČR (pokud rozšířenou záruku budeš uplatňovat zde)3. Musíš se zaregistrovat u společnosti Dell

Od kdy?Dell má většinou záruku OnSite, tu může uplatnit v ČR rovnou, nemusí nic registrovat, ani řešit.Registrace se řeší jen u změny majitele. Dokoupení záruky taky není nutnost, pokud mu stačí 12 měsíců, tak nemusí, to už je věc čistě na něm.

Obávám se, že nemáš pravdu neboť jsem přesně takhle musel řešit převod záruky na notebook Dell, který jsem si koupil během pobytu v USA. Tedy alespoň takhle mě navedla technická podpora společnosti Dell.

Notebooky Dell Latitude koupené tady mají rozhodně záruku všude po světě bez přikupování čehokoliv (vyzkoušeno několikrát, byť před lety). Jak je to obráceně netuším, ale celkem bych se divil kdyby to rozlišovali a my jsme měli lepší záruku než v USA.

Jo, já blbec nenapsal, že se jednalo o inspiron... Předpokládám, že původní tazatel bude taky kupovat, v případě Dellu, Inspiron protože za 400 dolarů nic jinýho od Dellu nekoupí. A ano, původní záruka byla omezena pouze na 12 měsíců a jen v rámci USA a možná Kanady (to už si nepamatuju).

Vždyť on ho chce jen koupit. On ho nebude chtít reklamovat.

Při dovozu bys měl doplatit DPH. Sice nejspíš nikdo nepřijde na to, když to neuděláš, ale pokud tě nějaký "dobrý" kamarád napráská, tak si zaděláváš na problém.

Jo to vím. Nejlepší prý je strhnout všechny cedulky a vyhodit krabici. Pak by na to neměli přijít .

Ano. A pro jistotu si odpárej i všechny nášivky a cedulky z oděvu. ☺

a dívat se pořád do země, to je nejlepší pravidlo jak projít kontrolou v USA bez povšimnutí

Na oďetu z USA zadne kontroly nejsou.... ani celni.Tak co to placas?

Myslím, že pokud poveze normálně brašnu s "používaným" notebookem a nikoliv krabici s ještě zabaleným, tak to nikdo řešit nebude. Nikdy se mi nestalo, že by se mne při zahraničních služebkách vůbec ptali na původ notesu a to ani když byl fungl nový.

A to jako za tebe máme hledat, který je tam za 400USD nejvýkonější? Jsi asi upadl ze stromu přímo na hlavu ne?

Taky si dej pozor na to, že ty ceny jsou bez daně, se $400 cash si noťas za $400 nekoupíš

To platilo dřív.. dneska se to většinou už moc nevyplatí.. rozhodně ne u střepu za 400$.. Pokud bys kupoval MacBook pro za 4000$ tak je to jiná... ale tohle.. Budeš to mít bez záruky a s nějakou malou pofidérní slevou. K cenám v USA připočti cca 10% za DPH (připočte se u pokladny)

Za 400$ to bude šunt tady, i v améérice...

asi jo, zrovna nedávno jsem pro někoho vybíral v USA notebook tak do 500-600$ a přišlo mi že u nás za to koupím lepší konfiguraci. A když připočtu ty problémy..

Mrkni na www.newegg.com

Vymyslis kraviny. Kup to v cechach, nebudes mit problemy se zarukou.Kvuli usetrenym 2 stovkam takovyhle manevry...

U nějakých věcí se to vyplatí, třeba nintendo switch s pokémonama u nás za 10K, z USA přivezl kamarád za polovinu, ale noťas a ještě za $400 bude jebka jak u nás tak i v USA.

jsem jenom tak mrknul na noťas, co jsem si objednal v ČR (Dell 5491 skoro v top spec.). V českých eshopech je za 45, a v USA vychází na 36. 9000Kč úspora není nezanedbatelná ...

Nojo, ale správně bys měl doplatit DPH 7500 při dovozu, takže reálná úspora je 1500 což je pakatel.

Nezapomen na konvertor pro americkou zasuvku :) (nebo shaneni kabelu s "nasi" koncovkou)

Tak to je většinou kabel od zdroje za 50 Kč

jj u Dellu je to klasicky "mickeymouse" kabel. Zdroje jsou "obojetné" na 110V i 230V

ve skutečnosti hledáte notebook v ceně 330 USD. Protože po dovozu do ČR byste za něj měl doplatit DPH. S ním to je 400.

Za 400USD si koupíš stejný křáp jako u nás, ušetříš kulový. Jiná situace je u notebooku za několik tisíc USD (typicky od Applu), které ve státech (nejlépe s 0% VAT) vyjdou třeba i o 15k levněji než u nás.

Co plašíte s DPHčkem? To je někdo fakt tak hloupej, že když si něco koupí v zahraničí a přiveze sem (pro osobní potřebu, ne na firmu), tak se běží napráskat a zaplatit z toho výpalný? Dobrovolně? Sám od sebe?

Tak dle volebních výsledků tu máme samé poctivé dobrovolné plátce daní JInak mne to někdy štve jako prodejce, když nám lidi nádavají, jak to máme proti USA drahé a na DPH zapomínají.

Jsi nějaký divný? To je tvoje povinnost, daná zákonem. provést celní odbavení, jsou ale limity do kterých jsi osvobozen.Jasně, že se někteří Češi chovají jako Švejci, ale když je vyhmátnou tak mají zadky sevřené a jejich plamenné kecy o vychytralosti končí.

Noťas jsem kdysi vezl normálně v ošoupaný brašně přes rameno. Krabici jsem s sebou brát nepotřeboval. A ne, opravdu jsem se napráskat neběžel. Tomuhle státu i tak sypu víc než dost, než abych si to ještě ztěžoval.Ostatně, se zásilkama z Ali je to taky všelijaký - jednou jedinkrát se mi stalo že mi něco doměřovali, a to jsem si toho nechal naposílat za tisíce. Správně bych měl asi taky běžet a dožadovat se doměření, protože to byla věc nad limit, ne?

Zajímavé bude, až celníkům budeš vysvětlovat, že máš anglickou klávesnici a sériové číslo notebooku je určeno pro USA.Někde jsem četl, že pokuty pakliže se přiznáš při celním odbavení je 10% z prodejní ceny a když se nepřiznáš a nedoložíš EU původ, tak 50% ceny. Samozřejmě plus clo a DPH.Jinak si myslím, že je to blbost, jet do států pro notebook v hodnotě 12 tisíc Kč.

noťas, co jsem kupoval v ČR byl vybavený US klávesnicí, protože byl levnější. Přivezl jsem si ho do USA, z USA si ho zase odvážím ... napájecí kabel jsem si vzal s USA koncovkou, protože EU by mi byl k prdu a jen by zvyšovala hmotnost zavazadel. A nějaké seriové číslo? Vážně to budou luštit, na který trh to bylo dodáno?