» Poradna » Notebooky

Notebook upgrady

Dobrý den, chtěl bych si koupit tento ntb: https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-330s-15arr... Rád bych ale časem vyměnil procesor, ram a možná i nějak pořešil uložiště a GPU.Ale nevím jaký procesor a ram vybrat, mám si na něco dávat pozor? Určitě ano že?Myslel jsem, že bych tal dal AMD Ryzen 7 2800H, v ntb je v základu AMD Ryzen 3 1200, bude možné tyto procesory prohodit?A jaký bude rozdíl ve výkonosti?Ntb bych časem dal rád do stavu, kdy na něm bude možné editovat video v Camtasii bez extrémně dlouhého renderu a práce s Photoshopem nebude problém.Možná i nějakou tu hru bych na tom chtěl hrát, ale to by asi chtělo novou grafiku, poradí někdo jakou?

Odpovědi na otázku

Na tohle si kup desktop. U notesu vyměníš tak leda disk a přidáš RAM (v rámci limitu podporovaného deskou). Tebou vybraný krám se na střih videa fakt nehodí.

Děkuji za odpověď, samozřejmě deskop by byl i mnohem levnější a se stejnýma možná i lepšíma parametrama, ale potřebuji ntb, protože ho musím přenášet :(

tak si připrav rozpočet kolem 25 000 Kč a kup něco jako:https://www.czc.cz/omen-by-hp-15-dc0015nc-ce... kde máš SSD + HDD a dost výkonu i na nějaký ten střih videa (na použitelný střih 4K zapomeň)

Ok, děkuji, kdybych oželel ten střih videa, bude notebook nějakým způsobem použitný?Pro mě použitný znamená, že se nebude zapínat 2 hodiny a budu moct používat různé nenáročne programy atd,Mám to spíše jako ntb do školy, někdy na úpravu fotek v gimpu nebo photoshopu to by mělo stačit ne?

pak tedy zapomeň na hry a střih videa a kup něco s Intelem a Intel grafikou. A ne shit za 10 tisíc, leda bys vzal repas.