» Poradna » Notebooky

Notebook střední třídy

Dobrý den,chtěl vás poprosit o nějaké tipy na notebooky nejlépe kolem dvaceti tisíc. Pětadvacet strop. Doteď jsem měl Lenovo IdeaPad Y510p (procesor čtyřjádro 2.4 GHz TB až 3.4 GHz, 16 GB RAM, 2x NVIDIA GeForce GT750M 2GB). Momentálně hledám něco trochu skromnějšího, jelikož hraní her na které byl primárně určen už časově tolik nedávám.Dělám hodně v grafických programech, tudíž potřebuji alespoň nějaký výkonnější procesor (konkrétně jsem našel, že minimální požadavky by měly 2.2 GHz) a občas bych si něco ještě zahrál, ale spokojím se nižšími detaily a FPS. Na výdrži baterie mi tolik nezáleží. RAM by stačila 8 GB. Pevný disk alespoň 500 MB.Samozřejmě už jsem se po něčem koukal, ale jsem poměrně nerozhodný, tak mi snad někdo pomůže. :) Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

No samozřejmě, za 20 tisíc budeš mít osmijádro na 4 GHz, 64 GB RAM a grafiku na GTA 6 Ultra v 8K.(Ano, sarkasmus. Nebo jsi snad viděl někde nb za 20 K s lepšími parametry - např. procesor - než má ten tvůj?)

Moc děkuju za radu! (Ano, sarkasmus. Kdyby sis to pořádně přečetl, tak by ti došlo, že nesháním nic lepšího.)Mám možnost notebook dobře prodat a chci si pořídit o třídu nižší, jelikož notebook jako Lenovo Y510p bych nedokázal plně využívat. Tudíž bych zbytečně přeplácel. Popsané parametry jsou v dané cenové relaci naprosto běžné, takže nechápu co tu vytahuješ osmijádra a podobný blbosti.Takže příště lépe čti než začneš psát blbosti.Ostatní uživatele to doufám neodradí, za každou NORMÁLNÍ radu a reakci budu samozřejmě vděčný.

Špatně jsem pochopil "potřebuji alespoň nějaký výkonnější procesor" - myslel jsem, že chceš výkonnější než ten, co máš teď. Každopádně za 20 - 25 tisíc skoro žádný nb s čtyřjádrovým procesorem nekoupíš - jsi si jistý, že ti ten výkon (tedy ta jádra) nebude chybět?

Ty čtyřjádra jsou až na hraně těch pětadvaceti nebo tisícovku přes, no. Našel jsem i zajímavá dvoujádra 2.9 GHz (třeba Lenovo Y50-70), což na papíře nevypadá úplně špatně, ale na reálný výkon jsem hodně zvědavý.

A proc tedy chces stavajici menit? Vetsi ramky jsou pri praci v grafickych programech vyhodou a procesor take. Disk se da u vetsiny (ne-li u vsech) ntb vymenit. A jestli opravdu nezalezi na na vydrzi baterie, tak proc ti tolik vadi ta grafika? To ze byl -ntb kupovany na hry- neznamena, ze na jinou praci nestaci.

Blíží se mu konec záruky a mám možnost ho prodat za hodnotu jakou už podle mě dávno nemá.

I kdybys ho prodal za cenu noveho (redy kolem tech 25k), tak se to nevyplati. Vyssi vykon mozna nevyuzijes, ale s nizsim v pripade potreby nic neudelas. Konec zaruky pro me neni duvod k nakupu noveho stroje. Pokud bys napsal, ze chces psaci stroj, tak bych to spis pochopil a pak by stacil notebook za 10. Graficky programy ale chteji vykon a zrovna toho se ty chces zbavit a prodelat na tom. O jaky programy se vlastne jedna? Treba se mi pak bude lepe argumentovat.

No řekl bych že zrovna u Ideapadů bude ta záruka dost důležitá...

Prodávat to je naprostá pitomost, jenom na tom prodelas a pak budeš brečet že ti výkon nestačí

Tak přátelé, již jsem si vybral.Lenovo Ideapad Y50-70 (čtyřjádro 2.6 TB 3.6, 8GB RAM, SSHD 1TB, 2GB nVdidia GeForce 860M). A krásně se vejdu do limitu. Možná ještě časem investuji do rozšíření RAM na 16GB, pokud mi 8GB nebude stačit.

Takze sis vybral v podstate to same. Gratuluji, zaruka se o dva roky prodlouzi.

No, v podstatě jo. S tím že teď mám ještě navíc pět tisíc v kapse (nebo trojku, pokud ještě investuji do RAM). Takže já jsem spokojen.