» Poradna » Notebooky

Notebook, ssd disk

Zdravím, potřeboval bych poraditRád bych chtěl zvýšit rychlost notebooku a vím, že SSD je to pravé. Nechci přijít o soubory, které mám teď na HDD, prostě soubory a systém chci zkopírovat na ten ssd disk.Zkrátka bych vyměnil disk (z hdd na ssd) s tím, že mi tam zůstanou soubory.Lépe to popsat neumím Je tady nějaká rozumná metoda?

Odpovědi na otázku

Možnosti:1. klonovanie tak ako je (všetkého)2. inštalácia a potom nakopírovanie fotiek, dokumentov...3. inštalácia a zo súčasného urobíš dátový disk (buď ho dáš miesto DVD, alebo bude externý - cez USB, alebo bude v NAS)

Soubory (dokumenty, foto, ap.) si nech na stávajícím HDD a na nový SSD si nainstaluj nový systém.

SSD by v tom pripade melo mit vetsi kapacitu nez mas soucasne misto zabrane na disku. Muzes taky dokoupit USB box pro 2.5" disk a do nej puvodni disk instalovat a nadale pouzivat jako externi. Pripadne lze nahradit dnes uz nepouzivanou optickou mechaniku redukci na puvodni disk.

osobně bych koupil SSD, namontoval do notesu a provedl čistou instalaci Windows. K SSD bych přikoupil ještě boxík:https://www.czc.cz/axagon-ee25-xa3-cerna/200... do kterého bych vložil vymontovaný HDD a po instalaci Windows na SSD bych tam normálně přes usb překopíroval data.

1.Kupis si SSD disk rovnakej velkosti ako HDD alebo vacsi.2.Ak chces SSD mensie, tak budes musiet docasne nejake data presunut inam.3.Tiez si kup USB ramcek, pouzijes ho pri migracii systemu.4.Migracia! Vyrobcovia SSD poskytuju zadarmo softver na migraciu.5.Nainstalujes softver, pripojis SSD v USB ramceku, spustis softver a migrujes.----chvilu to trva----niekedy fakt dlho-----velmi dlho----neda sa to urychlit----6. Ked skoncis, vypnes notas a das SSD nanmiesto HDD.7.Hotovo8.Ups, nezabudni si nahrat data naspat, ak pre teba platil bod 2.9.softver na migraciu byva v anglictine, pripadne si zavolaj niekoho sikovneho

Není nutné, aby ten SSD byl stejný/větší. Stačí jen, když bude větší, než aktuální množství dat, které má na HDD

Kup si SSD od Samsungu jako kit, tj. s USB kabelem a SATA konektorem pro SSD 2.5". Spolu s diskem dostaneš program Magician, který ti zkopíruje původní disk na nový SSD. Místo starého dáš do NB nový SSD a jedeš bez problémů dál.

Většina výrobců SSD dodává klonovací software. Pomocí něj lze celý obsah disku zkopírovat na SSD. Taky kup USB box na disk, bude se hodit při klonování a potom do něj dej ten starý disk. Ten pak můžeš používat na zálohování dat.

Ahoj. Záleží jak velký máš současný HDD a zda máš třeba externí disk pro zálohy. Pokud máš velký HDD, hodně dat a nainstalovaných programů, tak bych to zkusil řešit klonováním. Pokud menší HDD a máš pár instalací klonil bych se k čistý instalaci OS. Data bych si zálohnul třeba na externí disk, flash, nas, atd. Ten starý 2,5 HDD můžeš použit jako externí s dokoupeným rámečkem nebo třeba do NASu (i když na to asi není uplně stavěný). Já třeba 500 GB disk vymontoval z NB a válí se mi v šuplíku u stolu. Vzhledem k ceně SSD jsem se k němu už nevrátil