» Poradna » Notebooky

Notebook spadl na zem

Dobrý den,prosím Vám pěkně, mamince spadl zapnutý notebook z výšky zhruba 50 cm na koberec. Jedná se o 17" ASUS F75A-TY290H.Zdá se jí, že barvy na displeji nejsou tak syté jak byly předtím. 1) Je možné aby se něco takového stalo s displejem?2) Co to může mít ještě za následky? Asi nejcitlivější je HDD že? Moc děkuji za každé rady a postřehy.

Odpovědi na otázku

Ano HDD je nejcitlivější, ale u notebooků často bývá přítomen free fall senzor (akcelerometr), který detekuje pád a zaparkuje hlavičky, tak aby se nic nestalo. A nebo jste prostě měli štěstí.Nezdá se mi, že by sytost barev měla co dělat s pádem. Jas je pořád stejný?Základna je v pořádku, nikde nic neprasklo? To je důležité hlavně kvůli základní desce a ventilátorům. Kdyby se ulomily, tak se notebook přestane chladit.

Ano, jas je nastaven pořád stejně. Takže se o displej nemusím bát? :)

Kinetická energie při dopadu byla 15J.

Mě se stalo se stejným notebookem to samé, ale nefunguje audio a kryt je odchlíplý zprava od klávesnice a nahoře v rohu

Mě taky, mám odchlíplý levý horní roh a neostří mi kamera