» Poradna » Notebooky

Notebook SONY VAIO - opakované výpadky WIFI

Dobrý den,koupil jsem si nový notebook SONY VAIO FIT 15E a potýkám se opakovaně s problémy u WIFI. Problém spočívá v tom, že po zapnutí notebooku se někdy k domácí siti připojím, někdy je připojení k WIFI "omezeno" a u WIFI ikony je žlutý vykřičník. Musím tedy na notebooku vypnout a zapnout WIFI a pak vše funguje. Bohužel se mi stává, že se "omezené" připojení stává i během běžného fungování Byly tam WIN8, upgradoval jsem na WIN 8,1 a stejné potíže.Díky za pomoc.MS

Odpovědi na otázku

pravdepodobne slaby signal, mozna tez spatna wifi karta

Vyzkoušel jsi to na více wi-fi sítch? zkus ve škole, v kavárnách... Jestli je problem jen doma, je to routerem, jestli je problem všude, tak reklamuj notebook.A také zkus porovnat s jinými notebooky. Máte doma i jiný notebook. Řešení je stejné jako s místem připojení...

signál je OK, protože mám na jednom routeru píchnuté dva NB a ten druhý drží signál celý den bez problémů. Jj, zkoušel jsem to i na dalších sítích a chování je dost podobné, jen tam méně častěji naskakuje "internet omezen"...Nemůže být problém s ovladačem, či nastavením wifi?

Já jsem tento problém měl se starým notebookem. Bylo to anti-virem, myslim McAfee, který mi blokoval všechny wi-fi sítě. Po odinstalování vše fungovalo.

Najskor to bude ovladacom aj ked existuju aj ine mozne priciny.Na tom ako kvalitne je napisany a otestovany ovladac mimoriadne zavisi, hlavne v nestandardnych situaciach vysokych interferencii (rusenia).Na Win8 ti to islo lepsie, alebo zhruba tak isto ?

Zkontroluj jestli nejsou novější ovladače wifi karty, chipsetu a BIOS. Může to být softwarová chybička ...

v nasej domacnosti to robi Sony Vaio T13, je to frajerkyn notebook a musi sa s tym zmierit ze wifi funguje ako nefunguje. Problem sa nedal vyriesit ani jednou verziou driverov, wifi karta sa da vymenit za inu, za cenu ze nepojde BT. Cize posledny notebook od Sony v nasej domacnosti.

Bohuzial uz nejakych 15 rokov vyraba Sony v kategorii "Low End" vyslovene smejdy, casto horsie ako ine Low Endove znacky.

on to az taky low end nie je, teda cenou urcite nie (nejakych 1200 €). Ale hlucnostou chladenia a problemami s wifi je to totalny low end.

BT na vymenenej karte Sony zjavne nejako blokuje, aby nedoslo k nedorozumeniu ze karta bola bez BT.

Neviem ako u Sony, ale podaktore wifi karty su kombinovane BT+wifi a zapina sa to dvojicou bitov, pri ktorych existuju celkovo 4 moznosti. Wifi karta, ktora nema BT sa samozrejme nemoze zapnut na rezim BT aj ked prepinac sa tvari, ze to zapol.

Má zkušenost:Dělá to jen při zapnutém režimu "n" a zároveň šířce pásma "wide".Když si povolíš v routeru jen b/g (54 Mbit/s - reálně tak 30 Mbit) a nebo b/g/n a nastavíš šířku pásma "standard 20 MHz" (rychlost 72 Mbit/s - reálně kolem 50 Mbit), tak vše funguje na 100 %.Alespoň takhle to funguje u mě.

Taktéž vlastním NB Sony Vail FIT 15E a mám stejný problem. Opravdu jsem tohle od Sony nečekal... Ovšem rada od Havrdak je 100% přínosná a funkční... :) Takže pokud někdo má stejný problem, zmeňte nastavení adaptéru... Já pro jistotu zakázal i BT... :D

A mohl by někdo poradit jak to přenastavit? Jinak mám uplně stejné problémy.

ahoj, mam ten stejny problem, ntb sony vaio 15fit, win 8.1, reinstal driveru z verze xxx.124 na xxx.132 nepomoophla, spis zhorsiladivne je ze to ntb dela jen na domaci siti jinde ne (odzkouseno), doma stary ntb acer v pohode, ipad, mobily vse ok, jen ten novy ntb zlobi, dokonce jsem i vymenil router a porad... tak red sem zkusil tu radu s pouze b/g tak uvdime

Mám stejný problém s WiFi u VAIO Fit 14 Touch (navíc občas vypovídá službu touchpad pod kterým se nejspíš nějaká součástka přehřívá a tak na něj jakoby působí neustálý tlak).Má někdo prosím zkušenosti s reklamací notebooku kvůli zmiňovanému problému WiFi? Počítač je kvůli tomuto problému takřka nepoužitelný online..

Problém není v SONY VAIO. Můj netbook je dokonalý, jen omylem získal jsem jej s W8 když chtěl jsem ho bez OS nebo přinejhorším s W7. Přečtěte si diskusi na "Microsoft Community, Windows 8.1: WiFi dropping and/or "Limited". Problém se vyskytuje na počítačích všech značek, souvisí zřejmě s drivery v W8 či W8.1 a konkrétní Wi-Fi kartou-adaptérem a jeho drivery.Na mém VAIO SVT113A11M vše fungovalo dokonale na W8, po upgradu na W8.1 podobně jako mnoho dalším Wi-Fi přestalo pracovat spolehlivě. "Padalo" a nebylo stabilní. Já jsem:1. nainstaloval pro můj Wi-Fi adaptér QuacommAtheros AR9485WB-EG driver pro W72. použil Google DNS Zdá se, že tento "workaround" funguje.VAP

měla jsem stejný problém s neustálým odpojováním wifi a vyřešilo mi to následující:správce zařízení - síťové adaptéry - Wireless Network Adapter - vlastnosti - na kartě Řízení spotřeby je zaškrtnuto políčko "Povolit počítači vypínat zařízení z důvodu úspory energie"když toto políčko odškrtneš - je prázdné, pak restartovat NB a wifi se již neodpojujetrvalo mi to asi rok, než jsem na tohle přišla, ale funguje to ....

Super, diky moc. Pomohlo! A pritom takova blbost...

Zdravím a moc děkuji, okamžitě to pomohlo. Ještě jednou velký dík.