» Poradna » Notebooky

Notebook se samovolně vypne, někdy zasekne

Ahoj.Známá má notebook Asus X556U v konfiguraci i7 6500U, GT940m, 12GB RAM, 256SSD, Win10.Čtyři roky jelo vše OK. Teď se notebook občas vypne a nějakou dobu nejde vůbec zapnout. Někdy se zasekne celý Windows (nereaguje ani kurzor myši) a nejde vypnout - musí se počkat, až se vybije baterie. Tyto problémy se vyskytují úplně náhodile. Někdy 2x za hodinu, někdy ani jednou za týden. NTB už byl v servisu a měnili celou základní desku - nepomohlo. Já sem vyměnil teď SSD za jiný disk a taky nepomohlo. Testování RAM proběhlo mimo prostředí Windows bez jediné chyby. Stress test CPU a GPU taky bez problému. NTB byl samozřejmě vyčištěn a přepastován - teploty jsou i v plné zátěži úplně v pohodě.Člověk jen tak něco dělá na ploše a najednou se problém projeví (nezáleží, zda je NTB v zátěži nebo ne).Jediné, čeho sem si všiml je, že když se notebook vypne a nejde zapnout, tak vlastně je sice notebook úplně vypnutý, nebo se tak aspoň jeví (nejede cpu fan, disk, ani displey,.. prostě nic), ale svítí stále ledka, že je notebook zapnutý.Musel sem NTB rozebrat, odpojit baterii a zpátky připojit. Poté už šel zapnout.Někdo nějaké rady/tipy?

Odpovědi na otázku

Měl jsem podobný problém já vždy musel na notebooku rozjet nějakou náročnou hru, abych notebook pořádně zahřál :) a nebo jsem ho celej reinstaloval, ale jinak fakt nevím :)

Vyzkoušel bych přeinstalaci OS. Jestli za ty 4 roky nebyl ještě ani jednou přeinstalovaný, bůh ví, co za nepořádek tam může být. Zkuste ntb projet i nějakým antivirem.

Jistě, že je tam nový Win - měnil sem přece HDD.

A jak muzeme vedet ze jsi tam treba neprehral image puvodniho disku?. Me se ntb vypinal a zasekaval kdyz byla vadna baterka.zkus baterku vyndat a jet jen na adapter

Použil jsem image, který mám i na svém stolním herním PC a v pohodě.Win 10 last update z 1.2.2020, nebo tak nějak.Jinak notebook sem už oholil od baterky i dvd mechaniky a problém se stále projevuje.

Ty jsi použil image systému z jiného počítače? Si děláš srandu? A nainstaloval jsi alespoň ovladače pro ten notebook?

omgVytvořil sem instalační flash disk window10 z oficialních stránek MS.Je to čistý, nový windows s pposledníma aktualizacema MS!A ano, ovladače jsem taky už zkoušel, jak defautní od MS, tak novější od výrobce.