» Poradna » Počítačové sítě

Notebook se sám nepřipojí na silnější WiFi

Zdravím, mám menší problém. V domě mám 2 WiFi routery, mám je nastavené a propojené tak aby v domě byla jedna WiFi a zařízení si jen pak vybralo na který z těch dvou se připojí podle síly signálu. Takhle to funguje na všech zařízeních až na můj notebook. Když se ručně připojím na WiFi v místě routeru 1 tak se mi notebook nepřepojí na router 2 dokud kompletně neztratí signál z routeru 1 i v případě že je hned vedle routeru 2. Nevíte jestli se dá tohle někde nastavit? Telefon i tablet to dělají automaticky. Předem děkuji za odpověď. Notebook je asus x75vb-ty027h s Windows 10.

Odpovědi na otázku

Coz se tahkle podivat do nastaveni wifi adapteru na notebooku. Pozadovana polozka je vetsinou oznacena jako Roaming agresivity apod.

Mockrát děkuji, vůbec jsem nevěděl co a kde nastavit, nastavil jsem si to na nejvyšší a už se mi připojuje na silnější router.