» Poradna » Notebooky

Notebook se při hraní hry zaseknul a po resetu nefunguje jak má.

Priblizne pred pul rokem sem si koupil notebook. Pred par dny za mnou prisel kamarad a doporucil mi hru 7 Days to die, kterou sem si nasledne koupil. Asi po hodine hrani se mi notebook seknul a neslo nic jineho nez tvrdy restart. Po restartu se notebook zacal nehorazne sekat, skoro sem se ani neprihlasil. Kdyz uz sem se dostal na plochu, sekla se cela lista, prestala fungovat a nasledne i plocha. Pote zase nezbyvalo nic jineho nez tvrdy restart. A takhle se to opakuje porad do kola. Jestli mate nejake rady budu rad, kdzy mi je napisete.(Omlouvam se za me psani, mam anglickou klavesnici kvuli praci)._____________________________________________________________________Upraven titulek hrubě porušující základní pravidla poradny:"Pište vždy jednoznačné titulky, nikoli pomozte, dotaz a jiné nicneříkající texty."Příště bude dotaz rovnou smazán:"Dotazy porušující pravidla mohou být odstraněny."Moderátor_____________________________________________________________________

Odpovědi na otázku

Zkus otestovat RAM

Zničil jsi NB.Zřejmě jsi naletěl na oblíbený a evidentně efektivní markeťácký buzzword "herní notebook". Co s tím?1) NB do servisu. Doufej, že oprava nebude drahá.2) Pro grafické hry pořiď:a/ herní konzoli;b/ plnohodnotné stolní herní dělo dle DS:http://forum.zive.cz/viewtopic.phpNB = nástroj na cesty, ne hračka!

Zrovna 7 Days to Die ti poběží i na Atomu.

V histórii spoľahlivosti budete mať popis čo spôsobilo pád OS. Mohol by ste to skopírovať a hodiť sem.

Mohl byzch se zeptat kde tato historie je ? Moc tomu nerozumim.

Obavam se ze se tam nedostanu. Notebook se mi seka a sotva co kliknu na plochu tak se vse sekne.

Skus antivirový prográmek

Napiš co máš ta notebook, ale pravděpodobně si ho odvařil, což je typické pro kancelářské stroje do 15K

Hp pavilion star wars 15-AN000nc

Preindtaluj Windows. Případně stahni unetbootin a udělej si na USB live kubuntu, pokud to bude dělat i na něm, tak mas ntb v háji. Ps: klid a nohy v teple

imho bude usmaženej, k těmhle U procesorům se nedává moc dobré chlazení, určitě ti hučel při zátěži + stačí trochu prachu a je to v prčicích, pomůže servis, kde provedou diagnostiku, a jestli už není v záruce / neuznají ti záruční opravu, máš smůlu

Nastesti v zaruce je

ale pokud ti ho opraví a budeš na něm hrát, stane se to znovu, není to herní notebook, navíc ta hra je ve vývoji víc jak 3 roky a pořád není optimalizovaná a asi jako jiný podobný ani nebude, takže na 2 jádru s kancelářskou grafikou si nezahraješ ... určitě ne tyhle hry

Ok, dik za vse

Záruka je Ti k ničemu: nejedná se o výrobní vadu.Na poškození zboží uživatelem se záruka nevztahuje.

Nevis kolik by to mohlo stat ?

Neznáme rozsah poškození.Co s tím?Servis -> diagnostika -> odhad ceny opravy.

Výrobní vada to sice není, ale pokud jim nebudeš říkat, že jsi ho usmažil při hrách, tak by to projít mohlo. Výměna základní desky je finanční katastrofa, takže na to ani nemysli. Je na ní totiž úplně vše včetně grafiky a procesoru:http://www.myfixguide.com/manual/wp-content/uploads... Takže pokud neprojde reklamace, vyjde tě lépe koupě nového notebooku, než investice do staré šlupky.

Obecně těžko říct co odešl o a co vzalo sebou. RAM a HDD možná přežily, to same platí pro mechaniku. Při reklamách drz hubu, prostě nemáš párů. Případně nikde neni psané co na tom mas nebo nemáš dělat. Je to jejich boj.Jen si případně az to půjde nech vrátit prachy a pokud to nevyjde, tak to zavcasu střel, blbost kvete a on to někdo výhodné koupi, az to chcipne tak nic nedostanes.

Zkus nejdriv vyndat postupne RAM, jestli mas dva moduly.Pak muzes otestovat disk pred startem Win.Muzes jeste vyzkouset preinstalovat OS.

OS sem jiz preinstaloval, ale nepomohlo to na dlouho. A muzes mi prosim upresnit jak myslis ten test disku ? Moc tomu nerozumim.

Nabootuj z instalacniho media Win (USB nebo DVD) a spust prikazovy radek a dej kontrolu disku CHKDSK

Dik