» Poradna » Notebooky

Notebook se po chvíli nečinnosti zasekne s černou obrazovkou a nereaguje

Dobrý večer,píši sem s nadějí, že by někdo mohl vědět, o co se jedná. Jsem studentka univerzity a svůj notebook používám nejvíce na psaní prací, koukání na youtube a sem tam facebook, školní poštu. Mám značku ASUS, stáří asi čtyři roky takže po záruce. Dvakrát jsem měnila harddisk. Stává se mi již pár měsíců, že když si třeba stopnu práci nebo video a na delší dobu se vzdálím, zhasne obrazovka ( nejspíš z nečinnosti) a když se k notebooku vrátím, tak je absolutně bez reakce na klávesy i myš a musím jej natvrdo vypnout. Po zapnutí zase jede, jak má. Dělá to jen, když jej nechám tak třeba s otevřeným dokumentem, prohlížečem nebo jen tak zaplý. Z programů a aplikací v notebooku je pouze GeForce, Avast, BS.player na přehrávání, program na přepis rozhovorů a úpravu videa a Advanced system care pro čištění notebooku. Tento program mi často tedy po zapnutí ukazuje CPU na 100% a Ram se pohybuje okolo 70%. CPU po načtení padá dolů. Nový notebook si dovolit nemohu a tenhle mi musí ještě vydržet. Byla bych moc vděčná, kdyby měl někdo tip nebo přímo odpověď na tento problém.Moc děkuji za každou odpověď

Odpovědi na otázku

dej to někomu na přeinstalování a nedávej tam Advanced system care - sice to občas na něco málo může pomoci,ale většinou tyhle automatický čistidla nadělají víc škody, než užitku a jinak pak v nastavení / systém / napájení a režim spánku / další nastavení napájení / nastavení vypínání displeje jde nastavit, za jakých okolností se má displej vypnout a dá se tam nastavit i aby se uspal / vypnul / nebo něco jiného celý notebook, tak bych tam kouknul :)

A to se děje až teď nebo až po instalaci něčeho z toho co tu píšeš.No zkonrtoluj zda není aktualizace systému a nebo už byla a začalo to dělat tohle.Ale z toho co tu čtu by nebylo na škodu scan a to jrt.exe spustit jako správce.Taky se podívat přes autoruns zda tam není něco označené žlutě.A když už používáš to co tu píšeš by nebylo od věci vyčistit to Wise Disk Cleaner instalovat jako správce to je podstatné u Win.10 takto instalovat vše,takže klik pravým myší na exe jaké koliv aplikace a spustit jako správce.Určitě máš složky temp plné bordelu,takže použij to Wise.

Odstranit Advanced system care, zkontrolovat ovladač AHCI, grafické karty, firmware PC a aktualizovat win.

Smaž ten advanced system care, případně vymaž antivirové programy, jestli nějaké máš, potom koukni, jestli systém je aktuální, případně ho aktualizuj. Co tam je vůbec za disk teď aktuálně? Protože podobný problém mi dělalo starší HP, kde byla nějaká stará a zasekaná plotna, jinak ramka má kolik gb? 4? Pokud ano, ta by to chtělo doplnit aspoň na 8GB, pokud to je možné a zároveň pokuď ten disk není SSD, tak vyměnit za SSD.