» Poradna » Počítačové sítě

Notebook se nechce připojit k Wifi UPC Wi-Free

Ahoj.Udělal jsem čistou instalaci Windows XP Pro - SP3 na notebook Acer TravelMate 4060 - 1GB RAM. Ovladače jsem stáhl z podpory Aceru.WiFi síťovka vidí několik bezdrátových sítí a vidí i Wi-Free s plným signálem (z mého modemu Technicolor od UPC) Když se chci k této síti připojit tak dostanu hlášku že se připojení nezdařilo a že síť nemusí být v dosahu.Co je špatně?

Odpovědi na otázku

Odhadem jsou špatně zastaralé ovladače stažené z webu Aceru. Zkusil bych je pohledat u výrobce wifi čipové sady. Typ wifi-karty jsi ale neuvedl, tedy nelze poradit.Typ karty je vidět třeba ve výpise ipconfig /all

Na notebook treba doinštalovať certifikát, konkrétne tento:LGI_Root_CA.cerPotom to bez problémov pobeží. Ak nevieš, ako certifikát povoliť, stiahni si:UPC Wi-Free0.1sk.batspusti a máš po probléme.

Ahoj.Tak zatím se mi nedaří.Ten certifikát jsem vyzkoušel a stáhl jsem i poslední verzi ovladače pro Wiraless 2200BG který v noťasu je. Je z roku 2009 Bohužel se nepřipojí ani k nezabezpečené síti u mého modemu Technicolor.Asi je problém s kompatibilitou nebo co.http://img24.cz/images/777459949681883835... http://img24.cz/images/975771270327783547... http://img24.cz/images/323573672938937065...

Tvoje wifi-karta je zastaralá, podporuje jenom b/g. Máš na tom wifi-routeru režim g povolený? Mohlo by tam být nastaveno N-only a to se pak nepřipojíš.Pokud to ale před reinstalací se stejným wifi-routerem fungovalo, je chyba jinde.

K tomuto routru nikdy před tím připojen nebyl. V modemu Technicolor to mám nastavený takto:http://img24.cz/images/854821045488952132...

Režim smíšený (B + G + N), to je v pořádku.

Nehrál sis někdy s nastavením toho Technicoloru a nenastavil jsi tam filtrování MAC-adres zařízení, která se smějí připojit?SP3 máš nainstalovaný, jak píšeš, to je pro WPA a WPA2 důležité. Ty se ale nepřipojíš ani k nešifrované síti... Máš nainstalované i všechny aktualizace Windows, které vyšly do ukončení podpory?Připojí se ti to alespoň k jiné wifi?

Aktualizace se stahovaly - asi dva dny Bezdrátovou síť mimo UPC tu nemám. Občas vidím TwoTower, ale to je stejně zaheslované, takže to nemohu vyzkoušet.Bohužel jiný WiFi router doma nemám.Technicolor jsem pro jistotu uvedl do továrního nastavení.Nepomohlo to.

Mám ten dojem, že táto karta podporuje iba WEP a WPA, nie WPA2, problém môže byť tam.

Takový krám raději vyhoď z okna a kup si nadupanou mašinu za kterou se nebudeš muset stydět...

Mám stejný problém. A není to zadnyma ovladacema ani sitovkou atd jak tady chytrolini píšou. Signál plný, ale nepripoji se. Jednou za dva dny se samo připojí cca na pul hodiny a pak odpojí. UPC by tohle melo řešit