» Poradna » Notebooky

Notebook se hned vypne

Dobrý den, byl bych rád kdyby mi někdo poradil s problémen. Mám notebook GT72 2QD(Dominator)-890CZ. Před pár dny, ale při zapnutí se načte jen logo MSI a ihned se vypne. Když, ale zmáčknu F11, tak mi vyskočí možnost boot z mého ssd (je to jediná volba, která tam je) a pak už najede normálně a není žádný problém. V biosu je nastaven SSD jako první, tak jak to má být. Zkusil jsem obnovení továrního nastavení - vypadalo to dobře, ale problém je pořád. Jakmile to udělam, že zvolím volbu pro boot, tak normálně najede a když ho vypnu a poté zapnu tak to je ok, ale když ho pak vypnu, tak se zase hned po náběhu loga MSI vypne. Nevíte někdo jestli se s tím dá něco dělat aniž bych to musel reklamovat ? (musel bych ho poslat do Poslka bohužel) Děkuji Vám

Odpovědi na otázku

Servis MSI je v pohode. Vetsinou to stihnou do 2 tydnu dovezt zpet.Zkus flashnout BIOS novejsi verzi a take zkus nahrat defaultni nastaveni BIOSu.

Já tam, zkusím dát čistý OS a zkusím teda i ten BIOS. Ale počítám, že hardware by měl být v pohodě ne ? Kdyby byla poškozená základní deska, tak bych se nemusel do pc dostat vůbec, nebo se pletu ?

Neco bude s BIOSem.Jako prvni dej v BIOSu defaultni nastaveni a vyzkousej.Kdyz nepomuze, tak flashni posledni verzi z MSI stranek pro svuj model.

To už jsem právě zkoušel. Dal jsem default settings a pořád stejný. Tak zkusím teda udělat flash ze stránek a uvidím jestli to pojede normálně. Každopádně děkuju za radu

No, měl jsem s notebookem (Dell Precision M7710) podobný problém. Po zapnutí začala svítit kontrolka vypínače a objevilo se logo Dell a po asi 1 vteřině zhasla kontrolka na vypínači a notebook přestal najíždět. Po asi dalších 3 vteřinách se notebook začal spouštět a bez problémů W10 najely. Vyzkoušel jsem několikrát přeinstalaci, několik HDD a výsledek pokaždé stejný. Pomohla výměna základní desky....

Zkontroluj, zda admin nezapomněl zakázat nejhorší zhůvěřilosti W10:1) FastBoot2) Automatickou aktualizaci ovladačů.*Ověř nainstalovanou verzi ovladače ACPI:devmgmt.mscPokud je tam nějaká parodie z MS WU, instaluj originální od výrobce.---* Obojí musíš zakázat znovu po každé aktualizaci OS z MS WU.MS WU nerespektuje nastavení admina ani uživatele.

Zatím jsem nainstaloval čistý OS a předtím naformátoval SSD na kterým OS je. Jinak ten FastBoot byl povolen, tak jsem ho zakázal a zatím to vypadá v pořádku. Zkusil jsem ho asi 4x vypnout a pokaždé to zatím naběhlo tak jak má. Až dorazím z práce domu, tak postahuju ovladače a uvidím jak to půjde. Zatím děkuju za rady