Notebook sa neda vypnut...

Mam taky cudny problem: obcas nemozem notebook vypnut (ani cez "start" ani stlacenim tlacitka "power),
ani odlogovat sa. Ked to skusim, nestane sa vobec nic. System (winxp) bezi dalej, mozem na nom pracovat.
Ziadnu chybovu hlasku to nenapise. Jedine co som nasiel je zopar warningov v log-event typu:

The attempt to power off ASTERIX failed
For more information, see Help and Support Center at
go.microsoft.com/fwlink/events.asp

Nestava sa to vzdy, len niekedy. Viacmenej nahodne. Mam na nom 2 ucty, jeden je "power-user",
druhy "limited". Stava sa to nahodne pod oboma. Ked sa mi to prihodi, nepomoze absolutne nic,
len natvrdo vypnut (drzat tlacitko "power" asi 5 sekund). Ani z konzoly som to nedokazal (shutdown)...

Odpovědi na otázku

nainstalovat nejakej antivir nechat projet a nebo udelat opravnou preinstalaci widli s butovanim s cd mechaniky poskozene registry ja si to taky neumim opravit sam, nemam na to cas ted me zamesnava moje mala cerka.

No figel je v tom, ze toto *je* nova instalacia, urobena pred par dnami. A okrem WinXP, antiviru (nod32) a firewallu (kerio) tam prakticky nic este nie je...

jestli je notes novy dat na reklamaci mozna to bude jina zavada.

NIektore notebooky maju z biosu pristup k diagnostike. Skus to pohladat a nechaj to prebehnut.

Podobny problem som riesil aj ja,ak je to Notebook Acer problem je v baterii skus napajat len z AC power,popripade baterku zakaz v devmgmt moze to fungovat aj pri inych bookoch,je to chyba baterie nie booku