» Poradna » Notebooky

Notebook sa mi nedá zapnúť

Ahojte. Vie mi niekto poradiť keď vypnem alebo reštartujem notebook nedá sa zapnúť .Musím vybrať baterku a napájanie , napájanie znovu pripojiť a zapnúť, niekedy sa to podarí na 4x niekedy to opakujem aj 10x. Keď sa konečne zapne ani ho nevypínam ale pri aktualizácii ho musím reštartovať a problém sa opakuje. Bojím sa že sa mi to niekedy nepodarí .

Odpovědi na otázku

Vyp/zap tlačítko držať dlhšie ako 4 sekundy! Každý NB je takto nastavený.

Robím kadečo ale nič nepomáha pri zapnutí začne vrčať mechanika na CD ale ďalej sa nič nerobí. Musím vytiahnuť NB zo zdroja a znova skúsiť zapnúť a po Xrazi sa to podarí

Kdysi jsem měl podobný problém, že se mi notebook zaseknul při načítání systému (nekonečné načítání animace Windows) . Problém jsem vyřešil odmontováním DVD mechaniky, jelikož v notebooku byla nějaká špatná SATA, která znemožňovala načíst Windows. Ale pokud se ti pouze točí mechanika a nic jiného, tak problém může být vážnější (CPU, GPU, ... ) .

NB nejde zapnout, pokud je připojené nějaké meduum (fleška, SD karta, disk v optické mechanice).Jestliže CD mechanika "začne vrčať", tak tam máš disk, nebo se mechanika mýlí a myslí si, že tam disk je.Nevím, jak a po jakém zákroku se začal problé objevovat, ale může být i chyba v nastvení botování - systém botuje z CD mechaniky namísto z HDD.

Nejde zapnout znamená, že se ani neroztočí ventilátory? A hlavně napiš o jaký notebook se jedná, jelikož začátkem týdne jsme zde měli experta, který měl totožný problém na jednom starším Asus notebooku když se jej pokusil přepastovat.

Ventilátor sa roztočí ale nič viac NB Lenovo L 430 ale spočiatku išiel zapnt v pohode teraz nejde ani reštartovať vypne sa a nič.

A roztočí se ihned na plné otáčky nebo je notebook relativně ještě tichý? Pokud plné otáčky,tak je v háji buď procesor nebo celá základní deska. Pokud provádíš tohle hara kiri s bateriemi každý den, tak se obávám, že už jsi notebook zcela odrovnal.

Ale keď po vela pokusoch naskoćí ide v pohode

Tak zkus pro začátek vytáhnout DVD mechaniku a uvidíš.

DVD mechaniku som vybral ale sa bojím vypnúť NB že ho už nezapnem.

To tedy znamená,že notebook po vyjmutí mechaniky naskočil? Jednou ten notebook budeš muset vypnout .

Neviem či naskočí.

A to jsi prováděl demontáž při zapnutím a běžícím NB ?

Jedna šroubička a vytiahol som DVD mechaniku ano pri zapnutom NB

Tak to buď rád, že jsi vytáhnul pouze mechaniku a ne např. disk. Jakoukoliv demontáž vždy provádět při vypnutém stavu, to by měl snad každý vědět . To je stejné jako kdyby jsi se snažil vyměnit kola u jedoucího auta, nebo se hrabal v něčem co je pod proudem.

2. alebo 3. gen intel? Ma to 10 rokov, tak to zahod a kup si novy pripadne rovnaky repas s 2rocnou zarukou

servis by byl asi nejlepší ale cena toho notebooku se cca rovná sazbě IT servisu za 2h práce... Opravdu to zaseknutí dělá i restart ? Jakože se při restartu z OS prostě vypne a nejde zapnout ?A pokud skočíš jen do biosu, pak ho vypneš tlačítkem tak zapnout jde ?

Pri reštarte ho vypne ale pri zapínaný sa zapne kontrolka zapnutia niečo v ňom začne hučať asi ventilátor obrazovka nič, vytiahnem napájanie aby zhasla kontrolka a znova zapnem, zase to isté po X razy sa zapne.

Ty tomu notebooku ale dáváš čočku. A to jedeš bez baterie, že jej vypneš vyvážením konektoru napájení? Nebo z něj takto odpojuješ samotnou baterii? Obávám se, že jsi tímto notebook odrovnal ty sám. Mohlo se jednat pouze o špatnou komponentu, teď už je očividně špatný celý notebook.

A čo som mal robiť kaď sa mi nedal zapnúť skúšal som kadečo. Batériu musím tiež vybrať .

Pokud se ti pouze roztočí ventilátory a nenaskočí obraz, tak místo odpojování stačí 5-10 vteřin podržet zapínací tlačítko, tím notebook také vypneš.

Skúšal som aj to , nepomohlo .Ďakujem.

Čemu nepomohlo? To ti nemá v ničem pomoci k opravení tvého problému. Tímto vypnutím alespoň tolik neriskuješ poškození jako v případě tvého odpojování kabelu a baterie za chodu notebooku. Raději to svěř někomu kdo tomu rozumí, můžeš těmito kroky ublížit i sám sobě.

Neodpojujem NB za chodu ,vypnem ho normálne ale keď ho zapnem tlačítkom tak sa iba rozsvieti tlačítko napájania ,obrazovka nič nereagje a tak to ostane . Tak som musel niečo robiť tak som odpojil od zdroja elektriky kontrolka zhasla ,znova som NB pripojil k zdroju a skúsil zapnúť ,nezaplo len sa rozsvitila kontrolka atd X krát až sa niekedy podarí .

OTA toto som radil i ja na začiatku a hneď sa našli mínuskári. A pritom kvetinke Pupave sa ani NERÁČILO napísať, čo to má za ŠROT!

xXx prepáč ak som sa ťa nejako dotkol ale som tu prvý raz .A či je to šrot alebo nešrot ,mám to chápať že nešrot sa dá opraviť a šrot nie ?

OTŠROT je všetko to, čo pýtajúci neuvedie. Takže označenie NB, PC - môže byť šrot, ale pokiaľ uvedie všetko, čo v sebe má - potom sa len konštatuje, že je slabý, nevhodný, alebo vhodný.Všetko sa viac-menej dá opraviť, ale záleží aj na tom, či tá oprava bude bude, alebo nebude rentabilná, či na to budú potrebné komponenty, alebo či budú tam vhodné a či budú fungovať.