Notebook s LCD nebo LED?

Ahoj chci se koupit notebook acer jeden stojí 8 a druhý 10tis. Ten levnější má pouze lcd displej a ten druhý dražší má s LED podsvícením. Myslíte, že má cenu investovat do toho LED? Bude mit obraz o dost lepší ?

1) notebook - 15,6" LCD CrystalBrite
2) notebook - 15,6" TFT LCD CrystalBrite s LED podsvícením

Díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

A to si myslíte, že ten druhý NENÍ LCD?! To snad ani není pravda, kam mohou vést ty markeťácké krasožvásty...
A co se podívat na stránky výrobce, co tam doopravdy je?! LED podsvícení by mělo být úspornější...

Notebook s LED bych chtěl také, jen by se mi asi nevešel do bytu

Já jsem nikde neřekl, že ten druhý není lcd. Pokud se podíváte do mého příspěvku tak jsem tam napsal oba dva notebooky, jeden lcd a druhý lcd s led podsvícení.

Na tohohle člověka nemá moc cenu reagovat, léčí si tu jakousi psychickou poruchu díky které není schopen reagovat bez napadání ostatních.

To moc z textu jasné není, obzvláště při markeťácké masáži a la Samsung aj...
Oba budou mít TN panel, což je daleko důležitější pro kvalitu obrazu než je druh podsvícení! Oba ještě ke všemu lesklý panel jak psí kulky, takže...
Znovu opakuji, že LED by měl mít menší spotřebu, ale u Aceru je vše možné > viz jejich specifikace...

Zasílám odkazy na oba dva tázané notebooky notebooky:

1) lcd - http://www.alza.cz/notebooky/acer-aspire-573... ...
2) lcd s led - http://www.alza.cz/acer-aspire-5551g-n834g50... ...

Ještě jedna otázka - oba dva jsou lesklé, je to nějaké problém? mě se to líbí víc na oči než matný.

Ani ne, pokud nebudete mít kolem moc světla. Mě připadá pohodlnější matný, protože v něm není tolik odlesků když si vezmu práci ven na zahradu, ale tohle záleží na vkusu každého soudruha.

Možná při práci na sluníčku, ale v místnosti to nebude tak výrazné. V práci mám kombinaci NB matný, přidaný monitor lesklý, doma naopak a nemám s tím žádné problémy.

Těch rozdílů je více! Intel bude výkonnější v jednovláknových aplikacích, zase AMD ve vícevláknových. AMD má obvykle o něco vyšší spotřebu, atd... Pokud to nebudete moc přenášet, pak je to celkem jedno.
Viděl jste někdy monitor ve vyšší třídě s IPS(cokoliv) či xVA s lesklým povrchem? To má pouze "vylepšit" barvičky, ale je to jako zrcadlo a odráží se v tom cokoliv >> vyšší únava zraku! Nejlépe je si to vyzkoušet, kde to mají vystavené.

Tady je rozdíl jenom v podsvícení. V jednom případě je to výbojkou, v druhém LED diodami. Pokud neděláte grafiku, tak rozdíl nebude podstatný. Možná by LED mohly teoreticky vydržet delší dobu, ale žádný výrobce nemá zájem dělat věci s dlouhou životností, zvlášť ne v této cenové kategorii.

Nebude, vyjde to úplně nastejno, hlavně tedy u levné šunky od Aceru, dřív než by ti na takovém křápu odešla trubice (což je vlastně jediná výhoda LED, prakticky neomezená životnost), tak se ti odporoučí napěťový měnič a tam už je jedno jestli napájí trubici nebo LEDky. Podsvícení nemá na kvalitu výsledného obrazu žádný vliv, kvalitu ovlivňuje pouze použitý panel

No musím se ms zastat. Sice z textu je jasné, že myslíte podsvícení, ale titulek je velmi matoucí. Spíš mělo být "LCD s podsv. výbojkkama nebo LED?"

Jinak myslím, že rozdíl bude spíš jen v odběru, u LEDek se dá předpokládat nižší odběr. Rozdíl v obrazu v této cenové kategorii asi nebude nijak velký, ale chtělo by to asi vidět. Ovšem šel bych do těch LEDek, jednak ten odběr, pak taky by mělo být tenší víko s displejem a okolí displeje by se mělo podstatně méně (až vůbec) zahřívat, oproti výbojkám.

Prostě, tft s trubicí může při prohnutí prasknout a víc žere. Mám monitor s trubicí a má lepší barvy přirozené jak nový NTB s led. Ale víka u NTB se prohýbají tak jedině LED. Na doma mám rád lesklý ale fakt na slunce volit matný. Nenosím to ven tak na film mám rád lesk. CrystalBrite na zábavu dobrá vlolba .