» Poradna » Notebooky

Notebook s jedním HDMI - 2 připojené monitory

Zdravím, poradí tu někdo, jak je možné připojit 2 monitory k notebooku, který má jen 1 HDMI výstup?V práci máme připojení řešené tak, že z notebooku vede USB-C do monitoru (který notebook zároveň napájí) a poté z monitoru vyveden Display-port do druhého, fungují pak oba i jako rozšířená plocha.Je nějak možné podobné zapojení v případě, že notebook je nabíjen standardně ze sítě a chci připojit 2 monitory, kdy 1 má pouze DVI a VGA výstupy a druhý krom toho ještě Display port a HDMI?Potřeboval bych to zprovoznit pro práci na home office, jelikož k práci potřebuji 2 monitory a je velmi nepohodlné, mít 1 24" monitor a k tomu jako druhý 14" monitor notebooku.Předem díky za informace.

Odpovědi na otázku

Doporučuji rozdvojku na HDMI a redukci na připojení toho bez HDMI.

Stačí jakákoliv? Co jsem se dočetl tak s některými nebude fungovat rozšířená plocha ale měl bych na obou stejný obraz.Díky.

Rozdvojka akurat zduplikuje dany signal, t.j. na oboch monitoroch budes mat to iste, vo Windows sa bude tvarit ako 1 monitor.

Jako myslíš, že on chce dva monitory, aby viděl dvakrát stejný obraz?

a nechces napisat konkretne aky to je notebook, nech mozeme porozmyslat, ci nema nahodou aj VGA vystup rovno, alebo ci treba dock na usbc ci staci usb3 vga adapter

Jedná se o Lenovo ThinkPad T480, bohužel VGA vstup nemá..

parada, mas tam 2xUSBC, takze dock https://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-usb-c-doc... , len zrejme budes musiet este kupit redukciu DP->VGA alebo HDMI->VGAalebo ked chces superlacne riesenie https://www.alza.cz/lenovo-usb-c-to-vga-adapt...

Mám T490, co je prakticky to samé.Jsou dvě drahá a jedno levné řešení 1) Koupit nový monitor s usb-c a DP display chain jako to máš v kanceláři - teď mě napadá - proč si vlastně nemůžeš půjčit ten monitor z kanceláře? 2) Koupit dock pro T480 - buď usb univerzální nebo se dělá klasický, kam se počítač zacvakne (prakticky ale funguje taky přes usb)3) Jeden monitor připojit před HDMI a druhý přes usb-c a redukci na DVI/VGA, pak budeš vždycky připojovat do počítače 3 kabely