» Poradna » Notebooky

Notebook s interní paměti "jen" 32 GB

Ahoj poprosím o radu . Chci si pořidit notebook pouze na internet a skype prohlednout občas dokument obrazek atd... Notebook bude použiván jen přiležitostně a hlavně na cesty. Proto chci 11 palců obrazovku né větší a né menší . Čeho se však tak trochu bojím, že takové NB maji většinou jen interní pamět a né pevný disk . Mě by stačil levnější přišstroj pro tenhle účel spíš ten nejlevnější . Jde mi však o to , že tam je 32 GB interní paměti . a to mě docela děsí když windows zabere přes 20 GB office acrobat reader a tak a PC vlastně celé zaplním . Vím, že se dá do něj rozšiřit pamět kartou . Ale stejně já si myslím, že se windows časem nafoukn e tak, že zaplni viceméně celé PC které pak bude díky tomu strašně pomalé . Tak tedy otázka obvám se správně , že takové PC se stane časem i při zakladním použivání nepoužitelné protože se úplně zaplní? já vím, že jsou stroje malé ale s větší pamětí nebo i diskem , ale to je úplně jiná cenová kategorie a takové penize se mě na přiležitostné nikoliv denní použivání nevyplatí investovat.

Odpovědi na otázku

Když si tam dáš linux, bude těch 30GB až až....

Nechápu, proč je tady tolik mínusů

Obavy na mieste, nekupoval by som nic, co nema aspon 64GB systemovy "disk".

na Windows je 32GB málo a tobě nezbyde prakticky nic. Dal bych na to Lubuntu linux - zabere ti se vším tebou zmíněným tak 10 GB - mám vyzkoušeno s tímto: http://bit.ly/lubuntuw7Trustyje to i výrazně rychlejší než Windows na takovýchto slabých levných strojích.

Díky za odpověď teda spíš všem za odpovědi já jsem přemyšlel koupit něco s 64 GB a aby to mělo alespon 11 palců display ale to je na přiležitostní použivání hodně , tak asi zkusím něco použitého na aukro s pevným diskem a snad budu mít štěstí no

tak upřímně řečeno, pro tvé použití se zdá být Windows spíš zbytečné - linux bude bezpečnější a protože tam nemusí běžet antivir, tak i o dost rychlejší. Přitom to zvládne vše, co píšeš a ani tě nic nestojí.

Dej si tam nějaké Linuxové distro. To ti zabere tak 10GB (maximálně i s aplikacemi).Za sebe bych doporučil Fedoru, ale špatné není ani openSUSE, nebo třeba *buntu (Kubuntu, Ubuntu, Xubuntu, ... KDE Neon...). Pokud se nechceš sr*t s kodeky (Gstreamer, ffmpeg), tak můžeš vzít třeba Linux Mint.

tyhle levné šroty tam mívají Atom a 22GB RAM, což by na KDE moc nebylo. Ani na standardní Ubuntu s Unity - to je snad ještě náročnější než KDE. Takže spíš Xfce nebo LXDE.

Nemám přímo specifikace toho laptopu, takže nemohu soudit. Samozřejmě na ATOM tak LXDE no...

Asi něco takovéhohttp://bit.ly/2kBkNsp

zjisti si, jak dobře funguje online verze Skype v Chrome, protože případně můžeš zvážit i Chromebook...

Kromě 32GB disku by ses měl bát ještě jen 2GB RAM a Atomových "N" sraček, co se v tom vydávají za procesory.To si na popsané činnosti raději kup tablet. Za cenu toho 32GB/2GB/"N" odpadu bude luxusní a ještě ti zůstane na pořádnou microSD kartu na ty filmy.

Např.:https://www.czc.cz/lenovo-ideatab-2-a10-70f-... Pokud bys ty dokumenty chtěl kromě prohlížení i upravovat, pouzdro s klávesnicí stojí pár stovek.

Děkuji všem moc za postřehy. a teď proč jsem se hlavně ptal . sestra si totiž v neděli koupila na aukru tohle: http://aukro.cz/dotykovy-notebook-toshiba... je to docela v fajn stavu baterkia vydrží 3 hodky a nemá ani škrábanec tak proto si myslím, že by se dal eventualně ještě třeba s malouu ztratou prodat . Je totiž trochu linější, ale na net si myslím by stačil . Tak právě si říkám jestli časem až se naplni se z něj nestane taky nepoužitelny stale pracujicí stroj a pak by bylo lepší vyměnit tohle asi za tablet no .

Tak sestra má přeznačený atom s písmenem N (N2810) a ty chceš koupit šunku s atomem a předpokládáš, že to bude lepší?http://bit.ly/2j7LJ6MJakž takž použitelný je stroj, který má v benchmarku víc jak 2000 bodů, ale musí to být dvoujádro (ne čtyřjádro s N, protože výkon na jedno jádro je potom rozložený do 4 jader a tudíž je menší) a to mužeš koupit NTB leda tak s nějakým i3 a vyšším. Cokoliv pod tím jsou nepoužitelné sračky a uživatel je potom rád, když se toho se ztrátou zbaví.

tablet se na práci moc nehodí. I psaní mailu je celkem pruda na tom displeji. Zlatá normální klávesnice.Ta Toshiba s Atomem by pro potřeby netu akorát zasloužila výměnu OS a může na danou potřebu posloužit uspokojivě. Ale týpek co to prodával musel machrovat a dát tam Win 10 - fakt super

a jaký systém by jsi tam dal?

Xubuntu nebo Lubuntu. Takový šrot to zas není, takže Xubuntu se mi zdá jako vhodný kompromis.

Tak teorie dobrá, ale za 4-6 tisíc ten tablet moc luxusní nebude.Windows 10 na 32GB eMMC problém nemají, na cesty je to fajn, výdrž nějakých 10 hodin a hmotnost cca 1kg. Když to utrpí (mechanicky, krádež), tak není škoda velká.Jediný problém je při upgradu W10 - nevejde se mu tam předchozí verze a musí ji odložit na externí médium. To se celkem dá přežít.Ty Windows tam fakt fungují docela dobře. Naopak instalace Linuxu tam může problém mít, protože UEFI BIOS podporuje často jen 32bit zavaděč, ale 32bitový Linux dnes prakticky neexistuje. Ale řešitelné to je, jen to není "založím, kliknu, nainstaluju".

Kecy, 32 bitový grub2 nemá problém zavést 64 bitový linux

jasně já si taky myslím že na dovolenou je takto levný stroj lepší než tam tukat prstem do mobilu ale jak už jsem psal mohl bych mít něco takového od sestry http://aukro.cz/dotykovy-notebook-toshiba... koupila před týdnem

Na tyhle ucely je to fajn stroj za velmi peknou cenu (pokud neni nejak dodrbany apod.).Na nenarocne akce 2GB RAM staci. Taktez naprosto staci jakykoli novodoby Atom (cokoli od Z3xxx vyse - ty starsi rozhodne nebrat, to byly nepouzitelne kramy). Takztez 32GB disk je pro Win 10 pri rozumnem pouzivani (a se slusnou SD kartou navic) v klidu pouzitelny.Samozrejme cokoli navic se projevi na vyssim vykonu, bude to ale neco stat. V tehle kategorii se da ale za male navyseni ceny ziskat o dost vetsi vykon a pohodli. Takze radim tak uplne neskudlit. Za cca 10k uz jsou vyborna zarizeni..

dodrbaný není vydrží mu ještě skoro 3 hodky baterka a i display je OK a 500 GB HDD to se mě na něm liblo nejvíc no já bych šel klidně i do dražšiho ale dávat 10k za comp co použiju 3-5x do roka a jinak zůstane doma rodičům na net ... mě by stačil i třeba větší tablet ale tam ta cena možná ještě vyšši a navic psaní na dotykovce mě bere nervy

Jinak já NB celkově moc kvůli jejich nespolehlivosti nemusím domám mě stojí PC na zemi a bez problemu už několik let. za dobu co já mám jedno pc to je 5 let tak má sestra už druhý notas , ne že by xe k němu prostě nějak špatně zahovala ale třeba odešla zakladovka a tak a oprava by za to nestála

32bitový linux stále ještě existuje a krom drobností, jako že nebude nativní Google Chrome tam až tak problém není. Chrome je stejně dosta nenažraný browser, takže je lepší zvolit např. Vivaldi, které v 32bit stále je a podporuje Chrome doplňky.

Atomy jsou dost pomalé ale stačit můžou. Tak si prostě kup 64GB microSD kartu a instaluj programy na to.

To jsem taky přemyšlel , že se může dát ještě karta do NB . Jenže i když dám do NB kartu tak stejně instalované programy si budou odkladat do windows a pak se počítač zacpe. I když jak koupila sestra na aukru viz můj přispěvek výšše ten má disk 500 GB je tam jen windows a zdá se mi také dost pomalý .

Atom s 2GB RAM je prostě na Windows málo. Kdybys na tom zkusil z flash disku v live režimu (bez instalace) ten linux, tak to i z té flashky bude rychlejší.

Nemáš pravdu, jedete jenom v teorii. Pořídil jsem si asi před dvěma měsíci na cesty toto:https://www.tsbohemia.cz/trekstor-hvezdny-tablet-s... Rovněž jsem byl velice nedůvěřivý, ale po dvouměsíčním používání jsem velmi spokojen. Pro účely, které požaduje tazatel, plně dostačuje. Start do přihlašovací obrazovky cca 35 sekund, po přihlášení k plné použitelnosti dalších cca 40 sekund. Nainstalovány kompletní Office 365, Foxit Reader, Opera 42 (a na zkoušku i Neon), Google Earth, Clip Grab, iVysílání, Kodi, aplikace ČT24 a ČT Sport a staženy některé hry ze Store. Jako další uložiště je 64 GB karta a odinstalovány nepotřebné aplikace Tablet běží až překvapivě svižně, odpojení od klávesnice a zpětné připojení za chodu bezproblémové. Podání displeje vyborné. Tvořit dokumenty od začátku bych na něm asi nechtěl, ale nějaké jednoduché či úprava již hotových v terénu bez problémů.Přikládám pár snímků obrazovkyhttp://pasteboard.co/qZeqzZjV3.jpghttp://pasteboard.co/qZwpKM0Fx.jpghttp://pasteboard.co/qZx7QPo9D.jpghttp://pasteboard.co/qZxPqqwiD.jpghttp://pasteboard.co/2Hm2WhsSQ.jpg Pokud mně vyjde čas, natočím video s používáním tabletu a uveřejním ho na YouTube.

Jo,to je tady nenávist k Atomům+Windows. Prostě nechápou že lidi chtějí malý,nový,lehký notebook a že repasy nejsou pro každého. A taky že lidé jsou schopní se přizpůsobit výkonu. Mě dává takový levný Win tablet větší smysl než třeba Android tablet. Tak třeba HL1 na tom půjde v pohodě a to mi stačí.

Omlouvám se, nechtíc máš mínus ode mně, prstík šibal ujel.

Ty jo, to nevypadá vůbec zle. Jak dlouho to vydrží na baterku? Sháním příruční psací stroj/čtecí zařízení a nechce se mi za to dávat moc peněz...

Záleží na používání, zatím jsem nikdy nebyl bez možností nabíjení déle než cca šest hodin a končil jsem s přibližně s 15 až 18 procenty.

měl jsem v ruce pár tabletů s W10 a 2GB RAM a za mnoho to fakt nestálo. U Windows tabletů se furt omílá jak je super mít na 7ce tabletu "desktop" systém, protože si tam jako můžu dát "normální" aplikace co mám třeba na notesu.Jenže fakt je, že ač je W10 (i W8) prezentovaný jako systém pro dotyková zařízení, tak krom pár vlastních aplikací není na dotyková zařízení nijak moc připraven.Kupříkladu by člověk čekal něco jako nativní lupu, kde by jednoduše gestem přizoomoval část obrazovky s jakoukoliv aplikací a tím se snadno dostal na jednotlivé ovládací prvky. Jenže nic takového jsem tam ještě neviděl.U Androidu jsou na dotyk připravené všechny aplikace, prostě pro, že musí. Takže ovládání i na displeji 5 nebo 7 palců je relativně v pohodě.

Tak 7" nebo 8" tablet s W10 bych taky nechtěl, to bych se oproti 7" nebo 8" Android tabletu ocitl z bláta v louži. Ale skutečně to, co říkám o tom svém TrekStoru, je pravda. Svým způsobem mě stále udivuje, co a jak zvládne. Čekal jsem, že ho ve 14ti denní lhůtě vrátím znechucen, ale teď jsem ochoten ho doporučit každému, kdo o něčem podobném uvažuje.P.S. Vedle toho mám i Android tablet Nvidia Shield K1 a ten zase slouží jinak.

Tak pro mne je i 10ka Windows tablet nepohodlná na práci, zatímco 10ka Android tablet je v pohodě. 12ka Windows tablet už celkem jde, ale zas ten co jsem zkoušel měl Wacom stylus, takže se dalo na tlačítka trefit mnohem přesněji než prstem. Vzhledem k tomu, že jsem se nikdy nespokojil s MS softem, tak na Windows tabletu mám celkem problém.

Nj, ale můj TrekStor je 11,6" a odpojený ho používám fakt jen na konzumaci obsahu (Kodi na filmy, CoolRaeder na čtení i ten web je O.K.) a tam není s dotykem problém.

nevypadá to taky špatně , ale ještě jsi dokupoval kartu a dostal jsi se přes 5000 a to je na příležitostné používání což je u mě všeho všudy tak třeba 10x do roka pořád dost peněz.

Tak pouvažuj spíš o nějakém repasovaném noťasu (třeba zde https://www.gigacomputer.cz/notebooky/). Já jsem ho bral proto, že ač na Android tabletu mám rovněž Office, tak něco na něm byť jen lehce upravovat bylo i s externí klávesnicí nepohodlné, ba přímo "uprtení". P.S. Ono i delší odpověď na email není žádná rozkoš.

Pokud místo na C: budeš instalovat na D: tak budeš v pohodě.

Já bych udělal tak, jak dělají ostatní, hodil tam tučňáka (linux). Pro imigranty z Woken doporučuji Linux Mint, ale já třeba používám Ubuntu GNOME.

Doporučuji Mint s prostředím Cinnamon, ale na slabších počítačích MATE poběží lépe.

kup si stary pocitac a stahnisi na nej kalilinux a budeti ti stačit

Taky jsem si zakoupil HP Stream 14-ax001 s 32 Gb eMMC. Nakonec Win 10 zaplnili celý disk. Přeinstalace na Win 7 se sekla. Linux jsem nechtěl, ale nakonec mi kolega nainstaloval Xubuntu a musím říct, že na domácí použití úplně stačí.