» Poradna » Notebooky

Notebook s i7-5500U s 8GB RAM výkon

Ahojte,mám HP Spectre x360 v konfigurácii s i7-5500U procesorom a 8 GB RAM.Notebook som kupoval už pred vyše dvoma rokmi (takže už nie je v záruke) hlavne na využitie do školy na písanie poznámok počas prednášok. Hry na PC som nikdy príliš nehrával takže to nebolo v tom čase dôležité v podstate hrám len Civilizáciu V a tú notebook zvláda.Každopádne nejako som v poslednej dobe kúpil pár hier a chcel otestovať počítač čo všetko zvládne a bol som veľmi nemilo prekvapený.Viem že to v prvom rade nie je počítač na hry ale na YouTube som videl ľudí hrať GTA V v nízkych detailoch aspoň trochu hrateľné.K mojmu testu skúšal som Assassin Creed 2, Assassin Creed Brotherhood Assassin Creed 4, Civilizacia V, Fallout 4 a Witcher 1 a 3Všetky hry som nastavil stále na úplne najnižšie detaily a 720pHry ktoré boli hrateľnéCivilizácia V = je najlepšie hrateľná zo všetkých FPS 30 až 40Assassin Creed 2 = hrateľné FPS okolo 30Assassin Creed Brotherhood = hrateľné FPS okolo 27Hry nehrateľné Assassin Creed IV = FPS okolo 15Fallout 4 problém s textúrami vidno len zbraň zvyšok zelenýWitcher 3 FPS okolo 8Witcher 1 som skúšal už dávnejšie a nebolo to hrateľné FPS už neviemEšte raz hovorím chápem že notebook to nie je primárne na hry a má len integrovanú grafiku ale najmä ma zarazilo že aj hry z roku 2009 sú na mašine s i7 hrateľné len na najnižších detailoch a aj tak s FPS okolo 30. Preto píšem sem a chcel by som sa opýtať či je to normálne v tejto konfigurácii čo mám alebo je niekde chyba. Ďakujem.

Odpovědi na otázku

Ešte som zabudol dodať že sa notebook pri záťaži samozrejme riadne zahrieva a mám ho vtedy nonstop na chladiacej podložke.

A co čekáš od Intel HD Graphics 5500? Pokud nemáš paměť ve dvou modulech, tak druhý modul trochu pomůže, ale zázraky nečekej. A pokud se moc hřeje, tak zkusiit vyčistit a vůbec zkontrolovat chlazení.

https://www.notebookcheck.net/Intel-HD-Graphics-5500.12... Tady máš výsledky z her a vidíš sám, že se na tom nedá skoro nic hrát.Je to normální. Musíš si koupit něco výkonějšího.