» Poradna » Notebooky

Notebook s AMD nebo Intel?

Který notebook vybrat? S AMD procesorem nebo Intel? V čem je tak zásadní rozdíl, je to jen prostě cena a značka? Nebo i nějaká ta funkčnost? Je třeba Intel dvoujádro lepší než AMD čtyřjádro? Co se týká mě tak mi jde hlavně o životnost produktu. Momentálně mám noťas s Intel I5, dost starý už a chci kupovat nový, ale ty Intely jsou strašně předražený. Vyplatí se to?

Odpovědi na otázku

intel aj amd ti vydrzi ... pokial po 4-5 rokoch prepastujes a budes pravidelne cistit .. . tu viac zalezi na znacke notebooku a jeho kvalit ... ak si vyberies thosibu ,acer ... tak ti urcite nevydrzi ... ked tak asus z kvalitnou case ... a grafickou kartou ... ale ja by som asi u notebooku siel do Intelu ... neprehrieva sa tak ako amd ale vzdy existuje aj medzikus :)

do notebooku bych nic jiného než Intel nechtěl. Jinak počet jader není jediný faktor, podle kterého bys měl posuzovat výkon procesoru - údajný čtyřjádrový Celeron řady N rozhodně nebude lepší koupě než dvoujádrový i3 řady U

Vzhledem k tomu že AMD notebooky s procesory na ZEN architektuře budou nejdříve na vánoce a starší AMD chipy se pro notebooky moc nehodí tak si můžeš vybrat Intel nebo Intel a pokud si nevybereš tak máš ještě třetí možnost vzít Intel.