» Poradna » Notebooky

Notebook problém!

Ahoj, mám takový problém s notebookem. Žiju na vesnici a místní rychlost připojení k internetu je hrozná! Takže když si chci stáhnout větší soubor tak to většinou dělám přes noc. Notebook mám připojený přes wi-fi a mám tam systémový mSATA SSD s Win 7 Pro 64bit a datový plotnový 1TB disk. Zkrátka jsem jako už tisíckrát předtím zapnul večer stahování a šel spát. Ráno jsem se nestačil divit, notebook byl zřejmě restartovaný a na černé obrazovce vypisoval jenom toto (opsáno zcela přesně):Intel UNDI, PXE-2.0 (build 083)Copyright (C) 1997-2000 Intel Corporation For Atheros PCIE Ethernet Controller v2.1.1(12/23/11)Check cable connection!PXE-MOF: Exiting Intel PXE ROM.No bootable device -- insert boot disk and press any keyZkusil jsem ho restartovat, ale pořád to vypisuje. V BIOSu nevidím systémový SSD, takže jsem nejdříve usuzoval, že odešel SSD disk ale, když po vložení instalačního DVD s Win 7 Pro notebook vypisuje pořád to samé tak to asi nebude tím. Našel jsem na internetu docela dost stejně popisovaných problémů, ale pokaždé tam byla jiná závada. Převážně se jednalo o notebooky Acer, ale já mám Lenovo Y580. Někde tu mám právě založené téma ohledně vytvoření oddílů na tom datovém HDD, protože jsem chtěl nainstalovat systém tam ale… Takže moje otázka zní, setkal jste se někdo s něčím podobným? A kde je tedy závada? Notebook je ještě v záruce ale kupoval jsem ho bez SSD a to přidal až později spolu s čistým windows, takže nevím, jestli by mi to uznali.P. S. před pár dny jsem musel aktualizovat ovladač wifiny protože to pořád padalo, mohlo by to s tím souviset?

Odpovědi na otázku

V BIOSu vypni bootování z LAN

Ale jak ??

Nabootuj nějaký Linux (potvrdíš/vyloučíš HW závadu) Pokud poběží normálně vč. netu, není důvod reklamovat.

Připadám si jako idiot. Z důvodu nedostaku času (řešil sem reklamaci toho SSDéčka a spoustu jiných věcí s ohledem na nastávající týden) sem vyzkoušel jen intalační divko win 7 pro stažené ze stránek msdn aa (zajímavé je že sem z tohodle dvd instaloval již před tři čtvrtě rokem zcela bez problémů) a ono ejhle nejde! Slax, orig.instal. dvd win 7 home všechno jede. Tímto chci poděkovat všem zůčastněným že měli tu trpělivost a poradily.