» Poradna » Notebooky

Notebook pro studenty

Ahoj, potřebuji poradit, jaký notebook si mám koupit. Můj starý již dosloužil a já se nyní chystám na vysokou. Nemůžu si dovolit nic drahého, nejradši bych byla, kdyby stál nanejvýš 10 000 Kč, byla bych ochotná jít i do 12000 Kč, víc ne.Našla jsem jeden, který se mi zamlouvá, jen mi trochu vadí výdrž baterie, je jen 5 hodin - https://m.alza.cz/asus-x505ba-ej290t-dark-g... Jinak mi přijde dobrý. Budu ráda, když mi na něj napíšete svůj názor, případně zkušenosti s ním, anebo, když mi doporučíte nějaký jiný, ideálně, aby měl Hdd i Ssd, ale kdyby měl mít jen jedno z toho, tak dám přednost hdd, dále bych chtěla, aby měl paměť alespoň 8 gb ram.Děkuji a přeji hezký večer. :)

Odpovědi na otázku

1) žádný univerzální "studentský notebook" neexistuje - existují kancelářské notebooky, jejichž parametry mohou pro mnohé studenty být optimální, multimediální a herní notebooky ap. - jde hlavně o to, co se na tom bude provozovat2) pokud uvažuješ o notesu do 10 tisíc, zvaž repasovaný Thinkpad nebo Latitude - takový notebook i po mechanické stránce vydrží hodně dlouho. Nové notebooky za tyhle prachy jsou děsné krámy.3) AMD procesoru u notebooku se vyhni, krom případu, kdy má procesor v názvu "Ryzen"4) u Intel procesorů se vyhni modelům "Celeron N" a "Pentium N"5) pokud na tom chceš provozovat Windows, nekupuj nic, co má menší disk než 60 GB.

Víceméně platí to, co bylo napsáno nade mnou.Jen si dovolím upřesnit, jak bych postupoval ve tvém případě já.Koupil bych si repsaovaný notebook v pěkném stavu, nějaký, kterého reálná prodejní cena je např. 6000Kč.Následně bych do něj koupil nějaké dejme tomu 0,5 TB SSD a to by bylo šlupka notebook. Rozhodně by za sebou nechal všechny nové modely okolo 10000 Kč

no, na doporučení ohledně notebooku to chce vědět,jak ho hodláš využívat, případně aspoň nástřel,co studuješ - jiný notebook vyberu pro studenta,který bude notebook nosit jen na přednášky a psát poznámky => v ten okamžik bude hlavní potřeba,aby to rozjelo Office a co možná nejdelší výdrž na baterku a jiný notebook bude chtít student architektury nebo strojárny,který bude potřebovat rozběhnout programy typu Autocad ;)