Notebook pro studenta

Zdravím, potřebovala bych radu ohledně koupě notebooku, potřebuji nějaký lepší notebook do školy, který se po dvou letech nezničí především na klasicjé školní úkoly (psaní, prezentace), grafické úkoly (práci v Photoshopu, Corelu apod.), užívání internetu a samozřejmě zapojení foťáku, poslech hudby apod. Notebook by měl být, co nejlehčí, výdrž baterie nehraje velkou roli. Částka kterou jsem ochotna investovat je 15 - 30 tisíc, v tomto odvětví jsem naprostý analfabet, tak proto vás žádám o radu, máte nějaké tipy?

Odpovědi na otázku

ASUS 13.3 display, 2kg;
grafická karta na akceleraci photoshopu a videa + nějaké starší hry;
maj ho i v černej
display je lesklý nevím zda pro práci není vhodnější matný, ale ten má dnes málokterý notebook;
www.czechcomputer.cz ...

který se po dvou letech nezničí - toho zničíte jen Vy nebo vsadíte na neznačkový ( Acer , Brave , Premium atd... )

notebook by měl být, co nejlehčí - to si ale jde proti tomu pokud by měl být výkoný

především na klasicjé školní úkoly (psaní, prezentace) - to stačí bazarový x let starý notebook

grafické úkoly (práci v Photoshopu, Corelu apod.) - na to nestačí žádný protože notebooky mají barevným podáním a podsvícením nekvalitní LCD

Z popisu je poznat, že vlastně nejvíce co chcete . Už ta kombinace Photoshop a Corel asi si moc nejste vědoma možností a kam je který program mířen.

Tedy doporučil bych se sebrat, vyrazit do nějakého obchodu s výpočetní technikou a řekněte požadavek. Myslím, že než problémy technického rázu budete mít spíš problém, kterou barvu nebo design.

napsat téměř 8 řádků a neporadit nic, to se musíš obtěžovat.. . Akorát jsi ukázal že rozlišuješ Corel od Photoshopu..hmmm

Právě, že si toho je vědoma. Photoshop na rastr, Corel na vektor. To zřejmě Vy nevíte, nebo plácáte nesmysly.

tak ještě pro jednou......

grafické úkoly (práci v Photoshopu, Corelu apod.) - na to nestačí žádný protože notebooky mají barevným podáním a podsvícením nekvalitní LCD...

= na 90% nepotřebuje Photoshop. Jeho síla je právě tam kde se ostatní SW nechytají a to je za hranicema možností NTB.
Jenže spousta klikacích opiček nic jiného nezná, machruje s Photoshopem, ale jich výtvarný projev je na úrovni začínáme s PaintShopPRO. Jinak onen Corel je kompletní bylík SW tedy vektorvý editor , bitmapový , nástroj na animace, písma atd..... za zato PhotoShop je jen bitmapový editor tak mi vykládejte co kdo zná, když ani nevíce co ten SW obsahuje. O tom že asi víte do jakého komerčního sektoru je mířen ani nemluvě.

Vybiral bych asi tady, kvalitni znacky jsou HP, Dell a Lenovo

sry tady:

www.czechcomputer.cz ...

JJ, pohu jen potvrdit...
mám lenovo R61 půl roku a luxus...