» Poradna » Notebooky

Notebook pro studenta VŠ do 15-17k

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem notebooku pro studenta VŠ. Prioritní je pro mě svižnost a vysoká výdrž baterie. Přemýšlel jsem něco ve smyslu i5 + Intel HD, možná i i7, jestli vůbec něco v takové cenové kategorii je? Výdrž by byla ideální okolo 6-7 hodin. SSD by snad mohlo stačit 256GB, či radši 512? Hry nehraju, bylo by to čistě na psaní poznámek + dělání nějakých projektů a samozřejmě na kolejích na brouzdání na netu. Jsem schopen investovat částku do 17 000,- Předem díky za všechny rady.

Odpovědi na otázku

Acer Swift 3 v 8GB verzi - na práci to stačí a oko neurazí. Na poznámky a browsení je použitelný i Swift 1, ale je ke koupi jen s 4GB RAM, což je dneska hodně na hraně. Akorát na kolej je potřeba dokoupit ethernet adaptér.

https://www.alza.cz/acer-swift-3-steel-gray-c... Nebo spíš toto se zdá jako nejlepší alternativa do 17 000.

je to tak. Swift 3 mám cca rok a je to za tu cenu dobrej notebook. Výdrž klidně 8h internetu a psaní pokud se moc nehoní jas na displeji.Jako jediný negativum beru lesklej displej, ale lepší volba prostě za tuhle cenu není.