» Poradna » Notebooky

Notebook pro studenta designu

Zdravim, chtel bych poradit s vyberem notebooku. Sestra jde studovat na vysokou a potrebovala by notebook, ktery by zvladal narocne programy typu CAD a zaroven strih videa, hodila by se i vysoka vydrz baterie. O cene zatim nema predstavu, cim min tim lip, ale aby to zvladalo dobre ty programy, tak si priplati, tak budu rad za vaše navrhy.PS: Je to holka takze ji bohuzel docela zalezi i na designuDekuju za pomoc

Odpovědi na otázku

To jsou typické úlohy pro nadupanou GWKS. Jsi si jist, že chce tak úporně pracovat na cestách do školy? I s nadupanou přenosnou WKS > 60 000 Kč je to pouze pro masochisty, pokud s sebou nechce tahat:1) externí klávesnici;2) externí myš;3) dva monitory min. 24" WUXGA nebo větší.Co s tím?1) Lehký malý 13" NB pro záznam přednášek;ideální ksichtík nabízí Vajíčko od Sony.2) Plnohodnotnou nadupanou stolní GWKS pro domácí práce na projektech.

prednasky sa nezaznamenavaju a na 15 stke notebooku dosiahnes kludne 70 az 100% produktivity ako na stolnom PC - CAD-ochinak proadit sa neda, prilis malo infmacii, aka VS ake progryma tad atp.

Hej minuskoa co takto si pokecAT RUCNE STRUCNE

Požadavky na výkon by odpovídaly mobilní pracovní stanici - od Dellu je to Precision, od HP Zbook. Nebo herní mašiny s HQ procesorem. Cena kolem 30 tisíc, samozřejmě klidně i 60.Ale celkově je to kravina - pokud nebude na internátu, je blbost tohle dělat na notesu - tyhle věci se dělají na výkonném desktopu s velkým monitorem (případně více monitory).Vysoká výdrž baterie je v přímém rozporu s výkonem - výkonné nákladní auto, nebo závoďák nikdy nebude mít spotřebu jako VW Polo nebo Smart - s počítači je to podobné.

Graficke stanice na baterku moc dlouho nepojedou. Co asi dell precision se 4 jadrem intel, gpu na grafiku, dost ram. Kazdopadne 3 letou NBD zaruku. Normalni zaruka je na dve veci, stoji to balik, tak snad nebudes cekat klidne mesic na reklamacku. Druhe den dofrci technik a da ti to dohromady, o tom je cena techto stroju. Zadni vratka jsou treba https://www.czc.cz/dell-inspiron-15-gaming-7... , s 2 letou nbd, pripadne si to najdetes prodlouzenou na 3l

PS: Jak padlo jsou to neprakticke a zerouci obludy.

Jo je na intru takze urcite prenosnej notebook

každopádně bude muset rezignovat na design - žádná designově vymazlená tenká placička se na tohle nehodí. Totéž s dlouhou výdrží na baterky.A doporučuju i na to intro k notesu přikoupit monitor - klidně levný TN za 2 tisíce.

Mozna pozdeji, kazdopadne ona poleti studovat do zahranici, takze tahat monitor urcite ne

Macbook (a to Apple nemam rad a mam jen dva a za penize je nechci), ale neumim si predstavit, ze mi prijde designerka s "nudne" cernym Thinkpadem nebo s vecne se prehrivajicim rozvrzanym Acerem z postribrenych plastu... Design je ciste o dojmu...Ale je to Apple a vleze to trosku do penez.

Apropo, stejne tak by bylo divny, kdyby mi topenar prijel v BMW 7 a financni riditel ve Fordu Focus A popravde, pokud sestra nema 190cm a 150kg, tak si nedokazu predstavit, ze s sebou taha 17" "herni" notebook, ktery bude pravdepodobne vazit vic nez ona...

Však pravidelné tahání 17ky jsem mu rozmlouval jako pitomost.Jenže on chvíli mluví o intru - dovézt tam párkrát za rok 17ku notes a nechat ji jako "náhradu" desktopu na práci na intru jde.Ale pak zas mluví o pravidelném dojíždění a to je zas blbost vláčet 17ku - 15ka bude lepší.Ale přes to všechno považuju ty tenké placky na pořádnou práci nevhodné.

Penize problem asi trochu budou, no nechce jit pres 25k Co rikate na tohle? https://www.tsbohemia.cz/dell-inspiron-15-7000-n-7...

placka + U CPU

mno, ono půjde spíš o to, zda přijde dotyčná jen na té designové placce (může to být i Zenbook, HP Spectre apod.) jen odprezentovat výsledky, nebo jestli to má být hlavní pracovní nástroj.Tady jsem pochopil, že na tom potřebuje pracovat, takže musí parametry upřednostnit před designem. Pokud potřebuješ těžit diamanty, koupíš bagry od Komatsu ap. sice za drahé prachy, ale jejich estetiku řešit nebudeš. Maximálně je ještě čisté necháš nafotit s prsatýma hosteskama, ale pak mašiny nasadíš do práce a špíny.Grafici a 3D modeláři taky neřeší vzhled PC na kterém pracují ale jeho parametry - výkon, kvalitu displeje apod. Na estetický dojem tam mají nějakou sličnou děvu s iMacem na recepci, co je zas od toho dělat na zákazníky dojem. Vlastní práci ale udělá ten grafik, co klidně chodí v triku a crocsech.

No jeste me napadlo, ze neni design jako design, takze ono dost zalezi, zda to bude design umelecky nebo technicky... a krom toho je otazkou na co presne nakonec ten notebook bude pouzivat.Ono i 3D navrh pro 3D tiskarnu si kreslim na 7 let starem notebooku "M"ku a do urcite slozitosti v tom neni problem. I PS CS5 na tom bezne poustim - predstava, ze musim mit nejdrazsi masinu je uplne zcestna.

zkus na tom samém stroji rigging v Blenderu a uvidíš, jak to nepůjde... SW pro návrh objektů pro 3D tiskárny nejspíš nepracuje s texturováním, raytracingem apod. Na druhou stranu pokud děláš design nějakého předmětu, tak to zas potřebuješ - různé materiály (sklo, kov, textury apod.).Upřímně řečeno i takový ArchiCAD nebo SolidWorks dokáže PC pěkně provětrat, pokud jde o ryze technické návrhy.

Proto rikam, neni design jako design - pulce designeru bohate staci papir a tuzka

Nositelne a na CAD totohttps://www.technimax.cz/notebook-dell-precision-m... alebo totohttps://www.technimax.cz/notebook-dell-precision-m... Este bude treba vymenit disk za ssd a pripadne vybrat dvd mechaniku, ak ju nepotrebuje. Pripadne nechat dva disky.

https://www.zive.cz/poradna/herni-pc-do-23-00... https://www.zive.cz/poradna/pc-sestava/sc-20-... Tady je cokoliv zbytečné. I na střední jsou počítačové učebny.

Ano vybiral jsem pocitac pro sebe, omlouvam se jestli to nekomu vadi. No ted bych jen potreboval rychle vybrat notas pro sestru a jen jsem si chtel nechat poradit od vas, aby se nekoupilo neco blbyho

Pokud nevadi, tak se zeptam na tento https://www.tsbohemia.cz/hp-pavilion-gaming-15-bc2... ten by to tak nejak splnoval, no myslite ze by byl ok?

Papírově to nevypadá špatně za tu cenu, kombinace SSD + HDD je ideální, IPS FHD displej potěší. Koukám, že k tomu jde zařídit 3 letá záruka, tak to zvaž, protože netuším, jak je to u téhle řady s poruchovostí.

Jo tak diky, kouknu na to. Prave vypada docela idealne, no hp uplne nemam v lasce, ale tak uvidim

Jeste tenhle asushttps://www.czc.cz/asus-vivobook-pro-15-n580... Vim, oproti tomu hp nema ssd a chybi 2gb na grafice, ale sestre se strasne libi a je to asus, tomu bych veril vic. Nebo by ji to v tom co bude dělat melo nejak zasadne chybet?