» Poradna » Notebooky

Notebook pro studenta a zároveň hráče

Dobrý den, právě jsem se dostal na gymnázium a uvažuji o koupi notebooku. Jako ostatní kluci v celku rád hraji počítačové hry, ale jelikož teď pro mě bude studium o trochu náročnější, tak bych samozřejmě mé hrání her omezil. Uvažuji o relativně novém notebooku ASUS F756UB-T4027T. Tato elektronika je pro mě španělská vesnice a určitě bych ocenil, kdybyste mi poradili co a jak, či doporučili mi notebook do stejné ceny. Děkuji.

Odpovědi na otázku

A ty bydlíš na intru? Jaký máš důvod k pořízení notebooku?

Ne nebydlím, mám stolní počítač, který je ale už 10 let starý, ale dost cestuji, proto jsem se rozhodl pro notebook.

Já jen, že za tyhle peníze herní notebook nebude. Pokud by si bral stolní PC, byl by si na tom s výkonem úplně jinde. A to mi řekni, jak jako cestuješ. Když máte jednou za čas se školou výlet nebo o prázdninách jedete k moři, do hor apod., tak k tomu snad PC nepotřebuješ ne?

Jinak já bych to mohl maximálně poradit herní notebook, ty nejlevnější se pohybují kolem 23 000. Do té částky pro mě existují pouze notebooky na práci, které bych volil jen integrovanou grafickou kartou.

S cestováním jsem to myslel tak, že jednou jsem u taťky, jednou u babičky a jednou u mamky. Jelikož máme do školy prezentace, referáty apod. tak proto bych ten notebook potřeboval, už jenom proto, že netrávím tak moc času doma a stolní počítač se mi upřímně moc stěhovat nechce..

Tak to si vyber co chceš, do té částky se snaž koukat minimálně na grafiky s označením x40 a procesor bez U, ale ten v téhle cenové hladině stejně jiný neseženeš. Takže vem klidně tebou zvolený. Je to z bláta do louže.A nebudu ti lhát, hry na tom půjdou opravdu mizerně.

Pokud by nevadilo, tak bych trochu odbočil. Hry, které by na tom šly mizerně, jsou podle vás ty novější typu GTA V, nebo třeba co v říjnu má vyjít Mafia 3? Nebo to bylo myšleno na ty slabší, např. LoL, CS:GO, Dota 2 atd. ?

Na všechny nové jako MAFIA 3 to není. LoL, CS:GO a DOTA 2 by to mělo zvládnout. Ale bude se ten kancelářský notebook pravděpodobně více hřát, ale to je daň.

Dobře, nyní vím vše co potřebuji, děkuji za všechno.

Není za co.

Odhaduji to že je stejně rozhodnuto, koupíš to co sis vymyslel a pokud to neupečeš, tak to za chvíli máme dotaz typu - mám "herní" notebook, který nestíhá nové hry, nemá dobré FPS, hřeje se.....

A ještě jedna věc, možná by bylo lepší koupit si pracovní notebook a ve volném čase prohánět holky. Je to lepší, jak zabít nejlepší roky života hraním her.

blbost, je lepší hrát hry a nechat se "prohánět" od holek

Na kancelářskou práci koupit notebook a na hraní stolní pc... cokoliv pod 960M je odpad a ta 960M je pořád dost bída..

To některým lidem nevysvětlíš. Pokud to má na srandy typu LoL apod. tak bych se toho zase tolik nebál. U těch onlinovek hrozí maximálně nějaký grafický upgrade, ale to už možná bude ze školy venku.

Jestli trváš na notebooku a chceš si alespoň občas zahrát, běž minimálně do tohole https://www.alza.cz/msi-gp62-6qf-698cz-leopar... ... prostě cokoliv, co má aspoň GTX960m (ne GT960m)

Ty chceš Lenovo IdeaPad Y50-70. Pro studenta jako dělaný. Je docela lehký, vydrží ti to polovinu školní nudy (kolem 4-5hodin) ale hlavně jsou levný a s novou gtx 960m si můžeš na 1080p pustit všechno na střední nastavení 40+ fps. Co tě bude jako hráže zajímat je to že mezi notebookama má překvapivě dobrý zvuk (za tuhle cenu).