» Poradna » Notebooky

Notebook pro studenta - 13-14 palců - 15 000 Kč

Dobrý den,Předem Vám děkuju že mi věnujete chvíli času. Po dobře čtyřech letech budu kupovat nový notebook. Můj dlouholetý veterán, který sloužil dobře je první generace Aceru Timeline v základní výbavě. Tenkrát sem ho kupoval za cenu kolem 15 000 Kč. Možná o trochu víc. A do této částky bych se rád dostal i teď. Bohužel se mi moc nedostává peněz. Rodiče už nějaký ten rok skoro nic nepřispívají a tak jsem odkázán na drobky, které vydělám po brigádách. Teď mám našetřeno něco přes 10 000 Kč a je mi jasné, že přes 15 se nedostanu. Notebook bych si chtěl koupit před Vánoci.Kamarád měl dnes už neprodávanou generaci 13ti palcového Sony, které se mi strašně líbilo. Bohužel teď nejsem schopný najít, co to přesně bylo, ale tuším že název začínal SZN nebo něco takového. Kupoval to prý před necelými dvěma roky za nějakých 22 000. Třeba budete tušit.Tak, a teď k tomu, co bych od notebooku chtěl. Váha - V závislosti na úhlopříčce 1.4 Kg - 1.9 Kg.Výdrž na baterie - Tolik na ní nebazíruji, klasických 5 hodin se zapnutou wifi a běžnou prací by stačilo.Hry - Ne, chci integrovanou kartu. Hry jsem nikdy moc nehrál, maximálně bych zkusil nějaké 3-4 roky staré v nejnižších detailech.Hluk - Tady to je pro mě důležité. Menší hlučnost při zátěži bych přežil, ale nechci aby hučel a rušil ze spánku spolubydlícího v noci.Teplota - Asi nejdůležitější faktor. Často s notebookem ponocuju v posteli, chtěl bych aby byl vyloženě studený a mohl být položený i na odkryté kůži aniž bych riskoval svojí plodnost v budoucnosti.Procesor - Prakticky jediné dvě rozumné volby, co mi v této kategorii napadají je Core I3 nebo I5Ram - Pro mé potřeby by myslím stačili 4GBSystém - Chci Windowsy v základu k notebookuNo, a to bude asi vše. Nechci prosím Thinkpady, neptejte se proč, ale mám k nim osobní averzi. Jinak ten notebook nebudu využívat k žádným neobvyklým Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Opravdu se nikdo nenajde? :(

Jirko, tohle není slohový cvičení a poradna. Upřímně, otrávil jsi mě svými litaniemi o rodičích a kamarádech a tom co jsi měl. Takže už jsem nečetl co vlastně chceš. Nicméně, rada je snadná, víš co chceš, no tak si to vyfiltruj v nabídce eshopů. Ono zas tolik NTB s váhou pod dvě kila a cenou do patnácti tisíc nebude.PrasatkoPee

Našel jsem tohlehttp://www.gigacomputer.cz/akcni-zbozi/Xzj4p30C/http://www.gigacomputer.cz/zbozi/536887-ibm-thinkpad... http://www.gigacomputer.cz/zbozi/543309-lenovo-think... http://www.gigacomputer.cz/zbozi/518025-ibm-thinkpad... http://www.gigacomputer.cz/zbozi/521253-dell-latitud... ... Je toho mraky.

Děkuji za všechny rady. Zatím to vypadá na ten ProBook 430. Výkon má pro mě naprosto dostatečný, váha je pro mne ok, dlouho vydrží na baterie, matný displej. Akorát je škoda, že je prý trochu víc hlučný. Ale za ty peníze asi nic lepšího nenajdu...