» Poradna » Notebooky

Notebook pro střih videa do 15 000 Kč.

Ahoj lidičky,chtěla bych si pořídit notebook primárně pro úpravu videí v programu GoPro studio. Cenový rozpočet je stanovený na maximální částku 16 000, - Kč.Nepište mi prosím, že stolní počítač je lepší a rozpočet nedostatečný, je to opravdu zbytečné.Budu ráda, když mi doporučíte to nejlepší za tuto sumu.Děkuji za odpovědi Monča

Odpovědi na otázku

Na zcela jednoduchý střih typ "lepení pro YT" ti stačí téměř cokoliv. Je to pouze otázka času práce na time-lině a čekání na výsledný render. Pokud zjistíš, že z toho NB šedivíš (vzteky), pak jsem rád, že v dotazu znáš i řešení.

Tak si to hezky užij, protože za ty prachy se žádný slušný nový notes na střih FHD videa koupit nedá.

Třeba má nové GoPro s 4k...

Na starších diskuzích nějaké rady pro cenově podobné relace byly. Proto trochu pochybuji, že o dva roky později se takový notebook sehnat nedá. I tak děkuji za odpovědi, budu pátrat dál.Monča

tehdy možná nešlo o Full HD video. Takové PAL video se na notesu celkem stříhat dá.

Vzhladom na rozpocet sa toho moc vyberat nedaTu by som sa riadil minimalnymi HW poziadavkami samotneho SW.https://gopro.com/support/articles/what-are... Tieto poziadavky su pre desktop. Jedina uzitocna rada, skus sa k nim co najviac priblizit, ale aj tak asi nikto nezaruci ze ti tam ten soft bude fungovat, lebo vykon rovnako oznaceneho procesoru / grafiky ma iny vykon v desktope a iny v noťase...Viac poradit neviem, daj vediet co si vybrala, a ci ti to nejak bude slapat... Fakt by ma to zaujimalo...Peter