» Poradna » Notebooky

Notebook pro střih do 25k

Zdravím,začínám se poohlížet po NTB (opravdu potřebuji NTB, ne stolní počítač) pro střih videí (Edius, Premiera, Avid, After Effects) do 25 tisíc, takže pokud někdo máte dobré tipy a zkušenosti, sem s nimi :)

Odpovědi na otázku

Využije ten SW CUDA?

na neprofesionállnej grafike nie....

tím pádem bude asi vhodnější něco s i5/i7 HQ i kdyby to mělo mít Intel grafiku. Ale používat na tohle notes je šílenost, navíc na tohle by to asi spíš chtělo 17ku displej a to bude ten notes děsný krám. A 25k taky není moc...

V nejhorším se dá vždycky koupit repas, např.http://www.levnapc.cz/dell-latitude-e6530.html(Jen pro představu - netuším, jak kvalitní je např. ten displej.)

V případě repasu bych šel spíš do workstationu, kde je výkonější grafika, lcd by tam mělo být IPShttp://www.levnapc.cz/dell-precision-m6600.html

Otazka znie, ako vie Premiere a podobne vyuzit QFX karty oproti GForce...

Nevypadá špatně, ale je větší (17"), dražší a má slabší procesor (i když pořád čtyřjádro i7).

15ka je podle mne na rozumné používání střihového SW moc malá - a nejde tu až tak o rozlišení.

Pro upřesnění, vezmu klidně i 15,6. Na cestách to zvládám, doma můžu použít externí monitor. Prioritou je pro mě výkon, ne displej.

Takže nakonec po nějakém laickém porovnávání cena/výkon jsem došla k tomuhle výběru: https://www.alza.cz/hp-pavilion-gaming-15-bc0... Jak moc velký rozdíl je mezi procesorem Intel Core i5 6300HQ 4 jádra a Intel Core i7 (Haswell) 4720HQ(2.6/3.6GHz) 4 jádra? V případě druhé varianty by pak ntb neměl SSD disk navíc.