» Poradna » Notebooky

Notebook pro převod videí na YouTube

Hezký večer, Potřebuji prosím poradit s výběrem nového notebooku:Hliníkový šasi, IPS FullHD displej 13" či 15", procesor i5-i7(pro občasné editace videí) , výdrž na baterii cca 8h, HDMI, slot pro paměťovou kartu, 8-16GB RAM, 256GB SSD, bez blotware výrobce notebooku, podsvícená klávesnice, kompaktní rozměry v rámci parametrů a samozřejmě výkon/cena.Notebook potřebuji kromě webu hlavně k přenosu FullHD videí z kamery na YouTube a občasná editace těchto videí, ale . Hry nehraji. Ohledně ceny preferuji asi jako všichni vynikající poměr výkon / cena.Samozřejmě můžete i poradit kromě konkrétních modelů i úpravy parametrů. Nemůžu se rozhodnout nejen mezi jednotlivými výrobci, ale dokonce i různými kategoriemi v rámci stejného výrobce.

Odpovědi na otázku

Vytipuj si niekoklko modelov a daj ich sem, snad si nemyslis, ze budeme preliezt ponuky stoviek modelov od desiatok vyrobcov? Toto je len a len tvoja uloha.Ked sem das par modelov, mozeme k nim vyjadrit nas nazor.Vo sa tyka bloatware Ti mozem odporucit jedine - cista instalacia OS z instalacneho media. Vsetci vyrobcovia davaju zbytocny softver. Do jednoho.

Vazne na tuhle praci potrebujes notebook?

editace FHD videa je podobně náročná jako ty hry. Alu šasi mívají ultrabooky na tyto účely zcela nevhodné. 256GB SSD ti samo o sobě nestačí - na editaci videa ho potřebuješ v tandemu s interním HDD, aby se s tím dalo pracovat.A stříhat video na 13 displeji je kravina. Ono je to dost nepohodlné i na 15ce, ale dejme tomu... Zlatý stolák s 24kou monitorem.

A co cena? Nějaká představa? Bez mantinelů se těžko něco doporučuje. To ti tu přistane ntb za 100k a ty napíšeš, že to je moc.

Na základě parametrů mě napadají dvě možnostiMacbook ProDell XPSTen MBP by se na tohle hodil. Opravdu. A pokud potřebuje Win, není to problém.

podle mne potřebuje něco s HQ procesorem a kombinací SSD + HDD. Což jablko nemá a patlat to z exteráku je blbost. XPS taky není zrovna notes na takovouhle práci - to spíš řada Precision.

Obě 15palcové verze HQ mají. 13palcové ne, to je pravda. Jelikož tazatel uvádí, že stříhání bude občasné, neviděl bych zase takový problém.Z požadavků jsem ale pochopil, že chce pracovat co nejvíce mobilně. Váš návrh je ale samozřejmě v pořádku a schvaluji ho. Je jen na něm, zda si zvolí více mobility či více výkonu.

Omlouvám se vám všem, že odepisuji až teď a DĚKUJI za vaše odpovědi. Pár dní trvalo, než admin schválil tento dotaz. Myslel jsem, že to nakonec neschválil. Přemýšlím právě nad Dell XPS 15 nebo MBP. Co myslíte ještě Zenbook Pro od Asusu? Má smysl čekat na letošní modely nebo stačí parametry těch loňských? Co myslíte čistá instalace, pokud už koupím notebook s W10? Je potřeba W10 Pro? Má ženuška si přeje notebook. Jaká grafická karta by na občasnou(ale opravdu občasnou) editaci stačila? Většina videí stačí pouze rovnou na YouTube.