» Poradna » Notebooky

Notebook pro grafika

Zdravím.Vím, že dotazů na notebook pro grafika tu padlo dost. Nejnovější jsem ale našla z roku 2018 a za tu dobu se technika trošičku změnila. Proto pokládám tento dotaz. Jaký vybrat notebook pro grafika? Práce je převážně v Adobe Family. Od malých projektu, až po velké. Často je potřeba mít otevřených více programu najednou. A můj ntb už prostě nestačí.Jaký notebook v roce 2019 by jste doporučili? Je mi jasné, že to není sranda za pár kaček. Cena nerozhoduje.Předem moc děkuji za názory a nápady.

Odpovědi na otázku

Trošku málo informací... Budeš k němu mít připojený externí monitor? Adobe Family je poněkud široký pojem. Jiné věci jsou na Photoshop a jiné na přípravu 4K animací v After Effects, či na střih videa.

Používá Illustrator, After Effect, Photoshop, InDesign, Light Room, Dream wiver, Xd aj... Takže takový mix 2D grafiky, střih videí apod.

A ten monitor teda externí? A bude notebook hodně přenášený, nebo spíš na jednom místě?

Přes dokynu monitor, klávesnice, myš... V podstatě denně přenášený z domova do práce a zpět.

hodně RAM, velké SSD, a především velký a kvalitní displej. Konkrétní modely si dohledej sama. Když sem hodíš nějaký předvýběr, jistě ti lidé rádi poradí, ale pochybuju že to budou celé dělat za tebe.

Děkuji. I tyhle informace stačí. :) Vůbec se v tom nevyznám a nevím podle čeho hledat. V obchodě jsem se už jednou napálila, když jsem se zeptala "odborníka". Řekla jsem mu, že finance jsou neomezené, jestli by mi poradil. Doporučil mi Asus zenbook za necelých 25k. No... Ten opravdu nestačí. :D

Pokud je neomezený rozpočet (vždycky je trochu omezený) šel bych rozhodně cestou mobilní pracovní stanice, na takový aáklad by mělo stačit tohlehttps://www.czc.cz/hp-zbook-15v-g5-stribrna_... tohle by mělo mít o něco lepší zpracování a 4k lcdhttps://www.czc.cz/hp-zbook-15-studio-g5-str... Případně ještě, kdyby rozpočet byl fakt neomezenejhttps://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-p1-cerna_... Samozřejmě ke všem dokoupit rozšíření záruky na Onsite NBD

Vím, že je to hloupý dotaz. Ale jak vlastně mobilní stanice funguje? Slyším o tom poprvé.

A moc děkuji za návrhy! :)

To je něco, co je klasický notebook, s profi CAD grafikou, kterou nevyužijete, ale připlatíte si za to a navrch dostanete nekvalitní chlazení.

jak jsi přišel na nekvalitní chlazení?

Protože ty HP workstation sdílí stejně blbé chlazení s jejich herními brášky.

několik známých ve firmy má Zbooky a problém s nimi není.

O tom nic nevím, i když konstrukce Omenů zBooky připomíná, tak to může být stejné. Ovšem chlazení v zBoocích funguje OK.

Potřebuješ rychlé CPU a výkonnou grafiku.SSD a kvalitní display je v high-end samozřejmostí.Pro grafika naprosto ideální notebook s nejlepším chlazením v noteboocích celkově.https://www.alza.cz/acer-predator-triton-900-...

Tj. Moc děkuji za návrh! :)

Akorát to váží 4,5kg, psala, že se to bude každý den přenášet. Jde k tomu dokoupit nbd servis?

Ano, lze. U Acer až na 5 let.

Autem se to dá převážet v pohodě a když není rozpočet omezený, může koupit dva

osobně bych šel do nějaké vyšší verze HP Zbook pokud to má být 15ka:http://www.hpmarket.cz/product.asprobustní stroje, dobré chlazení, velmi solidní displeje, spousta výkonu na danou třídu. Dell má Precision řadu, ale jsou snad ještě dražší a nelíbí se mi ty jejich tenké rámečky a jiné designové úlety, které jsou na úkor mechanické odolnosti a funkčnosti.BTW proč vlastně musíš dělat na notebooku? Notes je spíš taková provizorní náhrada desktopu v terénu kam nemůžeš tahat velký displej a bednu, ne plnohodnotná náhrada.

Další vocas, co doporučuje workstation s CAD certifikací tam, kde ji nevyužije a tím pádem bude mít o několik levelů horší grafický výkon.Lidi, když jste úplně mimo, raději nic nepiště.

krom invektiv by ses mohl zmoct na nějaké relevantní argumenty - takhle si o tobě akorát lidi pomyslí, že seš totální vůl, co akorát umí nadávat. Pracovní stanice jsou i o kvalitě zpracování, nebo i o tom, že na ně seženeš prodlouženou záruku - NBD, Care pack apod. - nevím o gaming notesu, na který by výrobce nabízel prodlouženou záruku...

NBD záruku v ČR u všech herních řad nabízí Dell (Alienware), HP, Lenovo, AcerProdlouženou záruku i na MSI a Asus.Jak jsem psal, vyjadřuj se příště tam, kde máš alespoň nějaký přehled.

a ty si laskavě odpusť řeči o tom, kdo o čem má nebo nemá zkušenosti. Víš o tom totiž prd.

sám jsi tady předvedl svůj přehled k tématu

A na čem se zakládá tvoje tvrzení o údajném špatném chlazení stanic Zbook? Nějaké konkrétní zkušenosti s konkrétními modely a softem?Já totiž na nic takového v praxi nenarazil a zjevně nejsem sám.A pokud sis všiml, tak jsem nijak nekomentoval rozdíly ve výkonu herních grafik vs. grafik typu Quadro / FirePro.

LCD u HP Zbook je solidni, ale i tak neukazuje realne barvy. Mam doma Samsung SA850 a barvy mnohem vice odpovidaji originalu. Tj. na tom Samsungu nehrozi, ze kdyz je barva do modra, ze je to ve skutecnosti zelene.