» Poradna » Windows (a jiné OS)

Notebook přejde do režimu spánku i když je režim vyplý

Ahoj, po aktualizaci window 10 (mám verze1803 build 17134.765) se mi po méně než minutě přepne notebook do režimu spánku. Koukal jsem na google co vše nastavit více, než jen nastavení "Nikdy" v Napájení a režimu spánku, také jsem v ovládacím panelu-napájení nastavil čas na nikdy. Ve spořiči obrazovky jsem dal vysoký čas a nic.Včechny různé nastavení výkonu jsem dal z EKO na maximální výkon.V nastavení schématu jsem nastavil vše podle sebe aby se nevypínal ani disk a stále nic z toho nepomohlo.Jediné co mi funguje, je mít zaplé nějaké video, nebo online rádio na pozadí.A body obnovy také nepomáhají.Není ještě něco, co bych mohl zkusit nastavit ?

Odpovědi na otázku

Obcas se podobne veci deji, pokud je na laptopu nainstalovan nejaky crapware od vyrobce, ktery tohle umoznuje nastavovat take.

Je možné, že to dělá nějaký software od výrobce, který má vyšší prioritu než Možnosti napájení. Prohlédni si, co máš nainstalované a případně podobné utility odinstaluj.

Děkuji za radu, zkusím to.

Smazal jsem postupně skoro vše co v tom pc je. Ale nepomohlo to.

Vždycky je možná čistá instalace systému a nedávat tam nic, co neznáš.

Asi to je jediná možnost. Jen jsem myslel že to pujde jednoduše odstranit, protože jsem roky na tom pc neinstaloval nic a najednou po Updatu tohle..

A jde to opravdu do spánku? Není to jen zhasnutý displej?

Nene. bohužel to je spánek.

nastavuje se to 2x, pro baterii a pro napajení ze sítě.

Ano, vím.

Při probuzení počítače z režimu spánku a problému se samovolným přechodem počítače do režimu spánku je potřeba v „Možnostech napájení“ zviditelnit v nastavení „Režim spánku“ položku „Vypršení časového limitu bezobslužného režimu spánku systému“, a to změnou hodnoty v registrech – viz níže. Následně pak zadat číslo 0 do hodnot „Baterie: 0 min“ a „Napájení ze sítě: 0 min“ a počítač se už sám neuspává.[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings\238C9FA8-0AAD-41ED-83F4-97BE242C8F20\7bc4a2f9-d8fc-4469-b07b-33eb785aaca0]Změnit hodnotu "Attributes"=dword:00000001 na "Attributes"=dword:00000002A ještě jednou polopaticky:Změnit hodnotu v registrech, pak se objeví nová volba „Vypršení časového limitu bezobslužného režimu spánku systému“ v „Možnostech napájení“ v nastavení „Režim spánku“, pak zadat číslo 0 do hodnot „Baterie: 0 min“ a „Napájení ze sítě: 0 min“ a počítač se už sám neuspává.u verze 1809 jsem to provádět nemusel, NB asus rog