» Poradna » Notebooky

Notebook pre kanceláriu

Dobrý deň,chcem Vás poprosiť o radu ohľadom notebooku na prácu v MS Office, internet (vyhľadávanie). Bude sa často prenášať, takže bral by som 13" alternatívu a kovové prevedenie. Budget by bol do tých 650 € t.j. 17 000 CZK.Mne osobne príde tento https://m.alza.sk/hp-pavilion-13-an0014nc-p... v pohode. Aký máte názor a skúsenosti??Prajem pekný deň a za Vaše cenné rady vopred ďakujem.

Odpovědi na otázku

Po HW stránce to ujde. Jen jedna věc to shazuje dolů. Pouze 4GB ram!!!! To je dnes fakt málo. Vezměte něco s 8GB a podobnými parametry.

Dobrá pripomienka s tou RAM. Je pravda, že už dnes 4 GB nie je bohviečo. V podobnej relácii som zatiaľ nenašiel. Idem ešte pohľadať. Bude vďačný aj za Vaše návrhy.

tam můžeš se zkusit domluvit, zda ti to Alza nedokáže dodat s 8GB RAM = doporučí ti další modul a za příplatek i namontují. Třeba by to nebyl problém, když i montují desktopy...

Ako nutne z Alzy nemusí byť. Poprípade, by som pohľadal niekde inde. Išlo mi len o to, či nemal niekto skúsenosti s daným notebookom. 😉😉 Som si istý, že by sa našiel nejaký dodávateľ. Dík za rady 🤗

Som tu ešte uvažoval nad týmto https://www.mall.sk/notebooky/hp-probook-430-... . Je tu síce 8 GB RAM. :/

Tento druhý HP ProBook je určitě dobrá volba a taky má pokud jsem dobře viděl antireflexní displej, což je pro někoho taky zásadní volba, tak na to taky pozor, já bych šel do antireflexního displeje...

Dík za postreh. Určite to vezmem v úvah. 👍😉

jj, ten vypadá dobře a já osobně bych Probook upřesnostnil před Pavilionem - ta modelová řada nemá bůhvíjaké renomé. Probooky máme i ve firmě a jsou OK.

Áno, osobne sa tiež prikláňam viac k ProBook-u, len som potreboval vedieť, či nie som len zaujatý 😉 Ďakujem, za potvrdenie, že nie som jediný. 😎

Mohu potvrdit. Konstrukce Pavilion je strašná. Jsou to pohrobci divize Compaq. Opravovat to je utrpení.

Osobne by som bol rád, keby ste tie mínuska odôvadnili. Vaše názory a skúsenosti mi pomôžu vybrať si. Ďakujem vopred. 😉

smutným faktem Poradny je, že jsou tu anonymní jedinci, co mínusují jak o závod bez nějakého zjevného důvodu, takže se asi nedočkáš.

Snažím sa apelovať hlavne na inteligentnejších, ktorí nemajú problém argumentovať. Ja som práve za konštruktívnu kritiku, ktorá pomáha človeku napredovať. 😎😎

ti inteligentnější ti důvod nesouhlasu obvykle uvedou bez vyzvání

Chcem ešte doplniť, že ak som sa rozhodol pre MacBook, či mi pôjde pracovať so starými formátmi MS Office??

mno, pokud si na to koupíš jablečné MS Office, tak by člověk očekával že ano. Akorát nevidím výhodu ve volně jablka - pokud máš tolik peněz, tak si můžeš koupit nějaký Dell Latitude s prodlouženou NBD zárukou, která se do firmy hodí.

Notebook jedině s NBD zárukou. Já to nevěděl a koupil si Pavilion... Nefunguje mi. A něm usbc port který jsem do doby kdy fungoval používal jako výstup na další monitor... Opravdu se mi nechce zasílat notebook nekam do Prahy a tam ho mesic nechávat.