» Poradna » Počítačové sítě

Notebook nevidí wifi mikrotik, ale vidí jiné sítě. Jiná zařízení mikrotik vidí.

Divná věc,koupil jsem nový notebook Lenovo, který vidí všechny wifiny v okolí, jen ne tu firemní. Tak ji nemůžu vybrat, aby se k ní připojil.Wifina mikrotik (profi zařízení) má na sobě připojenu řadu dalších zařízení (notebooky, telefony) a bez problémů s nimi funguje.Notebook také funguje se jinými wifinami.b/g normy na obou zařízeních zkontrolovány, kanály také zkontrolovány ... prostě vše se tváří ok, jen ten notebook Lenovo (windows 8.1) tu wo-fi mikrotiku nevidí; tím pádem tam nejde zadat heslo pro připojení.Bude to podle mě nějaká naprostá blbost (nezobrazuje wifi, přitom ji vidí) nebo nějaká nekompatibilita mikrotik a lenovo. Setkal se někdo s něčím podobným?

Odpovědi na otázku

kanály také zkontrolovány...A ze by si prezradil na akom kanali mas nastaveny ten AP/Router ?Tiez by sa hodilo napisat model AP/Routra a typ wifi karty v pocitaci.

Zjistím, napíšu. Můžu se tím zabývat jen o víkendech. Přes týden mám jinou nutnou práci. Díky za reakci.

Budeš mít asi nastavený wifi na notebooku na americkou normu. Přepni ji na Českou republiku, pokud to půjde.

Určitě to bude kanál č. 13

Ještě to může být taky kanál 12

Ne, je to tuším 7. To jsem vygoogloval, že 13 může dělat problémy. díval jsem se i na rušení.

To by mělo také souviset s těmi kanály, že? Můžeš mě prosím nasměrovat, kde mám wi-fi v notebooku na českou normu přepnout? Mám Windows 8.1.

Neprozradil jsi nám stále typ karty.Obecně bych to hledal: Správce zařízení / pravomyš na wifi kartu / Vlastnosti / Upřesnit a tam zkusil najít nějakou položku, která by se týkala wifi-kanálů a v ní místo 1 až 11nastavit 1 až 13, nebo pokud by tam byl Region USA, tak změnit na region Česká republika resp. Evropa.

Typ karty v notebooku je Intel wirwless-N 7260, mikrotik je Atheros AR5413.

Kanály evidentně zkontrolovány nemáš Notebook umí jen 1-11 a mikrotik vysílá na 12 nebo výše. To je jediný možný důvod, proč ho ntb nevidí.

Tak jsem to ještě zkontroloval a mikrotik vysílá na frakvenci 2452, což je kanál 9. Pak parametr: antenna a, což nevím, co znamená. skrývání SSID je vypnuto. WDS je vypnuto.Fakt nevím.

Tak jsem to vyřešil, ale tak nějak klasicky Windowsovsky, tj. nastoupit a vystoupit. ale píšu to sem, kdyby to někdo hledal.Notebook je Lenovo ideapad. V Nástroji pro odinstalaci programů jsem čistě z intuice kliknul na Opravit aplikaci Intel ProSet/Wireless Wifi. Oprava se (jakože) provedla a najednou jsem firemní wifi viděl. Prostě Windows.Tak jen kdybyste si někdo mysleli, že když mám dobře kanály, tak je vše ok.