» Poradna » Počítačové sítě

Notebook nevidí domácí wifi.

Dobrý den, chtěl bych požádat zdejší guru o pomoc.Provedl jsem přeinstalaci Win10 abych počítač zbavil všeho zlého a nepotřebného. Instalace OS v pořádku vše běží jak má LAN se připojí a funguje, pouze se nepřipojím na domácí wifi, notebook ji nevidí (vidí všechny možné sítě okolo mě ale mojí ne). Domácí wifi běží bez problémů ostatní zařízení jako jsou telefony, TV další dva NB síť vidí a bez problémů používají. Router jsem restartoval udělal jsem jinou síť s jiným SSID a nic. Notebook používal wifi pouze dvou routerů doma a na zahradě a ani k jednomu se teď nepřipojí pač ji nevidí. Použil jsem jiný router na domácí síti a tam jsem se připojil. Je možné že se někde v systému NB zakázalo používat wifi z těchto dvou MAC adres routerů? Nic jsem nikde nezakazoval pouze udělal přeinstalaci WIN jako ostatně už několikrát a nikdy nebyl problém. Nechápu to. Otázka zní kde hledat? Notebook HP Pavilion 15, Win10.

Odpovědi na otázku

Blbě nastavený region WiFi v ovladači WiFi karty v notebooku. Máš tam nejspíš USA, musíš nastavit CZ. Pak bude umět přijímat všechny kanály, které se v ČR používají.

Nikde jsem tuto možnost nenašel abych to mohl změnit.

V konfiguracii routra nastav vysielaci kanal manualne a to len v rozsahu kanalov od 1 do 11. Ak to ma niekde specialne zaskrkavacie policko "Kanal: Auto", tak to vypni.

Díky moc, vyřešeno.Běželo to na 13 kanálu tak jsem to dal na 7 kterej byl nejméně obsazenej a už to frčí.

To ovšem není řešení. V ČR se pro WiFi používá všech 13 kanálů, takže můžeš s notebookem dojít třeba do hotelu, restaurace atd., kde pojedou na třináctce a jsi zase v háji :) Lepší by bylo najít to nastavení v notebooku, aby taky uměl přijímat všech 13 kanálů ;)

V ČR se používá kanál 1-12. V USA 1-13.

alebo možno postačí routre reštartovať. IP-pool plný od pripojení (aj neuskutočnených)

To těžko, tohle ti nezpůsobí neviditelnost sítě ;)

Blbě nastavený region wifi karty. Sít-vlastnosti-změnit nastavení adaptéru-konfigurovat...To bud rád že navlastníš modem od UPC tc 7200 ... tam nastavit wifi parametry na routru, aby byla sít viditelná....

Mal som identicky problem a prave na zaklade tejto rady som problem odstranil. vdaka