» Poradna » Notebooky

Notebook nešel po vybití znovu zapnout. Proč pomohlo až podržení power tlačítka?

Ahoj, měla bych dotaz na nový notebook Lenovo IdeaPad 330s-15ARR. Zakoupila jsem 12.8., počítač každý den stahoval aktualizace pro windows 10. Zatím jsem na něm nepracovala, jen si postahovala office, nějaký přehrávač na filmy a pod. Včera jsem počítač zapomněla dát do nabíječky a úplně se mi vybil. Když jsem na něm dnes chtěla pracovat, dala jsem do nabíječky a nic, Nereagoval na zapnutí. Po půl hodině pořád nic. Baterka se nabila za další půl hodinu již svítila kontrolka bíle, ale počítač nereagoval na zapnutí. Podržela jsem tedy tlačítko asi 10vteřin a počítač najel. Mluvila jsem s technikem a ten mi řekl tohle:Dobrý den, ano, jedná se o celkem běžný stav, kdy se vybije baterie do maxima. Po několika hodinách na nabíječce by se také rozjel, ale podržení tlačítka pro zapnutí je jedno z řešení, jak jej spustit okamžitě i přes takovouto událost.Vojtěch Vymětal4:04 pmJe to funkce nových baterií, které ji chrání před poškozením. Setkáte se s tím u tabletů, notebooků a v poslední době i telefonů. Dá se říci, že všechna zařízení mladší než jeden rok by tuto funkci měla mít. Tyto baterie používá i konkurence.Přijde mi to divné. Kdykoliv se mi HPčko vybilo, tak hned po zapojení do nabíječky naskočil a pracoval. Mám dotaz...mám počítač reklamovat a nebo je to fakt normální. Děkuju za Vaše názory//Upraven nesmyslný titulek (mail).//

Odpovědi na otázku

Počítač byl prostě zaseklý a tlačítko >10s ho natvrdo vypnuli, nic zvláštního. Není to žádná funkce nových zařízení, tohle umí všechny notebooky a smartphony. Jinak nevím co bys teď chtěla reklamovat, když počítač funguje? A ten technik byl buď mimo nebo se to snažil vysvětlit nějak zjednodušeně pro laiky

S technikem jsem se spojila proto, abych zjistila, proč se tento problém stal. Nikdy se mi to s žádným jiným počítačem nestalo, ať už byl vybitý jak chtěl. Šlo mi o to, že notebook asi hodinu nereagoval na zapnutí, a to byl na nabíječce. Tím, že jsem šla do >10s byla možnost, jak zjistit, zda-li notebook naběhne, nebo ne. Ano, spustil se. Příští týden odlítám do ciziny na půl roku, počítač je nový, tak bych nerada, aby se mi tam třeba vůbec nezapnul

Evidentně došlo k tomu, že jak se nabíjel z hlubokého vybití, tak se v určité chvíli zasekl a potřeboval tvrdý reset. To jsi udělala a jede. Bohužel, pokud to udelalo jednou, tak s tím v servisu nikdo nic neudělá, nejde to ani nijak rozumně diagnostikovat. Prostě počítač normálně používej, víc s tím není co vymyslet.

Jasný no, asi mi nic jiného nezbude. Budu se modlit, aby se mi nic mimo ČR nestalo a nemusela to řešit v Číně

Modlení nepomůže, ale víra skály přenáší

Nemyslím že by to mělo co dělat s baterkou. Spíše s nastavením. NB jsou většinou nastavené tak, že při málu energie se má vše uloži, aby až to zapojíte na nabíječku vše běželo. I třeba rozepsaný word má pak naběhnout. To se ale dělá tak, že se všechna data musí uložit na HDD. A tam asi došlo k chybě.Je prostě možné, že se to seklo. Ostatně dnes se počítače nevypínají, ani když kliknete na tlačítko "vypnout". Ono to právě veškerý obsah ram ukládá na disk a tyto data to po dalším startu zase načítá. Má to start urychlit, ale jsou s tím spíše potíže. Jde právě o to, že se PC jakoby nerestartuje. To by jste při kliknutí na to "vypnout" musela držet shift.Asi došlo k problému a to zabránilo spuštění. Tím, že jste podržela tlačítko jste vlastně řekla na tyhle data se vybodni a spusť se v defaultním nastavení. Pokud to nebude dělat problémy opakovaně, tak bych to neřešil. Za prvé ještě aktualizujete systém, což je vždy tak trochu porod. Za druhé ty OS nahrané v NB bývají dost rozdrbané. Někdy bývá lepší to hned po koupi reinstalovat na nejnovější verzi Windows. Vyhnete se veškerému balastu od výrobce a právě takovýmto chybám. Nemluvě o zdlouhavém upgradu.Upgradama by jste se měla dostat na WIndows 10 verze 1903 build 18362.295. To je poslední a aktuální verze Windows10 se všemi záplatami až do teď.

Moc děkuju za odpověď, konečně v tom mám trochu jasno a máte nejspíše pravdu!

Proč zde, proč ne prvně zde? https://pcsupport.lenovo.com/cz/cs

Tohle očekávání bych očekával u notebooků, které mohou mít špičkový výkon vyšší, než má adaptér. Což opravdu bude spousta nových intelovských.I při připojení na adaptér ve špičkách používají baterii, tak chápu, že chtěl, aby se trochu nabila.

protoze podrzenim power tlacitka jsi vybila tzv. "flea-power"... cili jsi obvody zbvavila pripadneho ostatkoveho napeti ktere blokovalo normalni funkci... a jo, je to absolutne normalni

nema to nic s nejakym tvrdym resetem ani baterii...a funguje to na vsem co ma jako power button spinac

Ale prd... Podržení on/off tlačítka natvrdo vypne napájení a tato možnost je u všech zařízení, která mají uživatelsky neodpojitelnou baterii a to právě proto, aby bylo možné je vypnout/restartovat, když se natvrdo zasekne a nemusel jsi čekat, než se vybije baterie.

Dobrý večer , mohu se zeptat? Když jsem měla počítat teď a byl v pohodě a všimla jsem si ze má 30% a byl na té desce vyhřívací a já jsem do nej píchla tu nabijcku a on se vypnul a pak jsem ji vyndala protože jsem nevěděla co se děje a dal nevím . A teď mi nejde zapnout nevíte co s tím? Je to ten Hp počítat .

Dobrý den, Už asi 2 hod. mám na nabíječce notebook HP Windows 10 a stále se mi nepodařilo ho zapnout zmáčkl jsem několikrát tlačítko pro start, ale i tak to nešlo, ani nesvítí kontrolka na U nabíjení.
Budu moc rád za odpověď ??