Notebook nerozpozná m.2 disk

Dobrý den,zakoupil jsem notebook https://www.alza.cz/visionbook-14wg-plus-d546... (VisionBook 14Wg Plus) a k tomu m.2 ssd disk https://www.alza.cz/kingston-a400-ssd-240gb-d... (Kingston A400 SSD 240GB), Windows 10 tento disk ale nerozpoznají. Díval jsem se na web https://www.umax.cz/umax-visionbook-14wg-plus/ kde je podpora https://www.umax.cz/umax-m-2-sata-ssd-2280-25... (Protokol rozhraní: SATA III 6Gbps) což tento SSD disk splňuje, jedná se o SATA III.Jinak ano, disk má 2 výřezi s tím, že jeden výřez má víc pinů než druhý (vkládal jsem jej spodní stranou, tj. tak, aby dole bylo více pinů). Po zasunutí jsem notebook spustil a dal jsem správce disků s tím, že jsem se snažil disk inicializovat či vyhledat. Jenže systém tento disk nenašel. Jestli mi můžete na Alze doporučit m.2 disk, který bude určitě kompatibilní, tak bych Vám byl vděčný, tento bych když tak vyměnil. Možná je to tím, že disk nebude 6gbps, neboť jsem to nikde neviděl a nevím, jestli to může mít vliv. Děkuji Vám za odpověď.

Odpovědi na otázku

Je viditelny disk v BIOS-e?

V BIOSu jsem právě nic nenašel - není tam žádný rozpis disků, zdá se mi to nějak očesaný.

to je nesmysl. minimálně ho musíš vidět v seznamu bootovatelných disků.. pokud tam není tak ho to prostě nepoznalo.

Nenapadá mě, co by na to disku nejelo.. je to satovej disk prostě - to musí jet. Je vidět v biosu? Je správně zasazenej? (většinou je to jakoby součástkama dolů)

Jak jsem psal, je nasazený spodní stranou (součástkama dolů).

Pokud ho nevidí bios, je nasazený špatně.. ( ale vlastně u notebooků.. tam je vše možné..)

Mimochodem, výrobce zaručuje kompatibilitu s SSD disky pouze u těch, které sám nabízí.https://www.umax.cz/umax-m-2-sata-ssd-2280-25...

Video jsem již viděl. Jinak to není úplně pravda, tohle mi napsal člověk z podpory Umaxu.######Dobry denPokud tedy mate kompatibilni disk se dvema vyrezy a dal jste jej spravne, jdete do spravce disku {win +x} a inicializujte.... Jinak nebude videt v pruzkumnikovi souboru. Jinak na youtube Umaxu jsou videa, kde je to taky popsane.Dejte vedet, zda ok######

"Pokud tedy mate kompatibilni disk"Umax udává plnou kompatibilitu pouze u disků, které nabízí (100% kompatibilita).Umax není výrobce HW, ale nějaká supermarket, pro který to někdo skládá, takže u podpory toho nelze mnoho čekat.Disk ti buď jde, nebo nejde.Otázka je proč.Buď je vadný disk (otestuj jinde), nebo je problém v připojení M2 slotu k desce, může být veden datovým kabelem (kšandou), který je nedostatečně upevněn k desce, to by jsi ovšem musel sundat kryt aby v tom bylo jasno, nebo má prostě Umax u svých notebooků Whitelist, který umožní biosu použít pouze vybrané disky.To my tu ovšem nevíme.Takže, pokud disk bude jinde fungovat, tak jim to hezky vyreklamuj.

Díky, pomohlo.

M.2 se VŽDYCKY osazuje součástkama nahoru už kvůli chlazení... jak bys na tu spodní stranu asi nalepil chladič kterej se tam občas dává ?? A k čemu by to bylo ?

Mně to neříkejte. Video vykazuje něco jiného https://www.youtube.com/watch

Dej tam bootovací USB a instaluj, taky u mne nový disk M2 nebyl v biosu, zkus instalaci

Ono stejne nema smysl se o to pokouset s takovym prisernym srotem, jakym je A400. Vymente ho za nejaky normalni SSD a zkuste to znovu. Bud poridte ten UMAXi disk, o jehoz kompatibilite pise podpora,, nebo pripadne nejaky uveritelny disk ala MX500, WD Blue a podobne.Pozn.: Ale primo tento problem nijak nesouvisi s naprosto nevhodnym vyberem disku.

Podívej se do manuálu, zda m.2 nesdílí SATA port.

Nemůže sdílet.Notebook do 5500 s eMMC "diskem" a možností rozšířit místo za pomoci M.2 SATA.

Dříve než Umax začal prodávat svoje disky, tak měl na svém fóru otestované na 100% disky WD Blue 3D.Tento pojede: https://www.alza.cz/wd-blue-3d-nand-ssd-500gb...

Máte pravdu. Dostal jsem od Umaxu dodatečnou odpověď, že testovali WD green/blue. Zkusím tento disk vrátit a zaměnit to. Díky!