» Poradna » Notebooky

Notebook nepřijímá SD kartu

Dobrý den, mám notebook ASUS a SD kartu od Samsung (64GB). Karta byla celá smazána a znovu jsem jí chtěla použít, ale když jí vložím do NTB tak mi vyskočí tabulka, kde je napsáno, že mám vložit SD kartu, i když ona už tam je....co s tím?Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Zkusit kartu v jiném zařízení, jestli je OK - pokud ne, koupit novou kartu. Zkusit jinou kartu v notebooku, jestli je OK čtecí zařízení, pokud není, koupit externí čtečku karet.

Formátována je jak ? NTSC , FAT ?

"... když jí vložím do NTB tak mi vyskočí tabulka, kde je napsáno, že mám vložit SD kartu ..."Můžeš podrobněji popsat postup vkládání SD karty do notobooku ???Jak ten notebook ví nebo pozná, že tam chceš vložit kartu, když neví a nepozná, že tam karta je již vložená ??? (Když nerozpozná, že tam karta je, tak Tě nebude vyzývat k tomu, aby jsi tam kartu vložila - leda, že by tu kartu potřeboval ke svému provozu.)

Tak mě třeba napadá jakou čtečku má ten tvůj notebook? SD karty jsou různého typu. SD (do 2GB), SDHC (do 32GB), SDXC (do 2TB), už jsi tam měla nějakou jinou 64+GB kartu? Pokud jo tak tady problém nebude. Ale pokud je tvůj notebook vybaven jen SDHC čtečkou, tak v ní SDXC kartu nenačteš, což ta 64GB karta už je.