» Poradna » Notebooky

Notebook nenačítá systém

Zdravím, mám notebook Samsung Ativ 270e s Win8 asi třetím rokem, a najednou mi přestal načítat Windows. Ještě večer předtím jsem notebook normálně používal, a teď mi notebook jen zobrazí logo Samsung, a to je vše. Jednou za čas notebook vydá takový krátký divný zvuk, a to je vše. Zvuk nejde z reproduktorů, ale jde slyšet, že jde z oblasti pod TouchPadem. Předem díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

Ono je strašne závisí, čo je to za pípnutie..Ak pipne, ide CPU, RAM a grafika aspoň v obmedzenom režime. Ak je to jedno pípnutie a opakuje sa povedzme po dvoch minútach, tak je problém s napájacím zdrojom alebo batériou. Počet pípnutí, ich dĺžka a výška dáva kód chyby. Malo by to byt v manuálne, lebo je to iné podľa výrobcu, modelu a revízie..

No a jestli je to "řachtání", odešel ti disk. Sbohem nezálohovaná data.

- Otestovat HDD (HDD Scan)- Otestovat RAM (memtest)- Zálohovat data, provést čistou reinstalaci systému z DVD (ne ze zapraseného recovery od výrobce, to smažte).- Nainstalujte operační systém dle licence, s kterou byl PC/NTB zakoupen.- Ovladače stáhněte pouze ze stránek výrobce.- Aktualizujte operační systém.- Zálohovaná data proběhnout ESETem, Kasperskym, Antimalwarebytes nebo jiným funkčním antivirem.Pokud Vám některý z výše uvedených kroků činí problémy, zaneste NTB do nejbližšího slušného servisu.

Třetím rokem - to opravdu je krásné. A klon OS máš? Pokud ne, jsi vůl, tak alespoň lži.

Do nouzového nejde spustit ?

Máte minimální znalosti v této problematice,což navádí pouze k jedinému cíli.Zkuste si tipnout.

Pod touchpadem bývá HDD. Tipuju to na špatné roztočení ploten, nebo vadné sektory. Disk pak pípá, cvaká.