» Poradna » Notebooky

Notebook nenabízí vhodné rozlišení po BSOD. (AMD Mobility Radeon HD 5000 Series)

ZdravímU postaršího notebooku ( HP G72) mě včera vyskočila BSOD s chybovým hlášením "video TDR failure" a PC nešel za žádnou cenou nahodit, ani přes bod obnovení ani přes bitovou kopii Windows (W10 64bit). Jediné co pomohlo byl když jsem v nouzovém režimu odinstaloval ovladač od grafiky.Potom PC naběhl v pořádku jenže v rozlišení 1024x768 (nativní je o hodně víc). Reinstaloval jsem ovladače od grafiky na nejnovější jenže beze změny - notebook má na výběr jen 1024x768 nebo 800x600 a Catalyst a HP utility hlásí že jsou veškeré ovladače kompletní.Nenapadá mě co dělat abych se dostal na správné rozlišení :X

Odpovědi na otázku

Tak ted jsem dohledal tohle chybové hlášení: Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)

Patrně ty nejnovější ovladače nebudou ty nejvhodnější. Win10 ti tam narvaly, podle jejich mínění, nejnovější ovladač, který vůbec nefungoval. Blbé je to, že i výrobci občas pro win10 mají vystavené ovladače pro starší zařízení, které nefungují ale WIN10 je akceptují a nainstalují.Jestli najdeš vhodný starší ovladač připrav se na to, že při další aktualizaci ti WIN10 opět nacpou ten nefunkční.

To by souhlasilo, ale nevíte někdo kde seženu ten starší ovladač? Přímo na stránkách amd mi to pro mobility hd 5000 nabídne jen nějakej Crismon package co mi stáhne zase tenhle nejnovější

Zkus updatovat ovladače manuálně ze stránek výrobce, když nenajdeš ovladače pro win10 budeš muset nainstalovat požadovaný win. Jiná možnost asi nebude.

Stále stejná písnička. Win 10 usoudily, že by bylo príma Vám rozhodit systém instalací nekompatibilního driveru GPU.Nainstalujte zpět Win7, ovladače ze stránek výrobce, zablokovat update na Win10 pomocí GWX control panel, opraveno.

Neříkejte mi přeci že není cesta jak to pod Windows10 rozchodit, vždyť to tři měsíce fungovalo pod windows 10. Až ted to začalo házet tuhle příšernost

Win 10 jsou jen "public beta". Nikdo nikdy neví, co si rozmyslí rozbít příště. Je to vadný systém. Uživatel nad ním nemá prakticky žádnou kontrolu.

Blbosť. Public gamma

A možno C je správne Overheating of the card and dust can also be another source of the problem. Making sure the card in the case is free of dust with canned dust or is properly cooled with a fan can help eliminate VIDEO_TDR_FAILURE errors.

No tak jdu koupit sprej a uvidím. Každopádně nějak záhadně jsem tam dostal jinou verzi ovladače a už to píše: AMD mobility radeon HD 5000 - Toto zařízení pracuje správně.ALE - Rozlišení stále 1024x768 a ted nejde pro změnu vůbec měnit, když dám zobrazit vlastnosti adaptéru tak mě to vyhodí že Ntb používá Microsoft basic display driver...Proboha neví někdo jak to změním?

V první řadě se musíš ujistit, zda se nejedná o HW problém. Nabootuj live linux a uvidíš..Pokud bude vše v pořádku, můžeš přikročit k vyhledání a instalaci správného ovladače.Přičemž neplatí nejnovější = nejlepší. Z vlastností GK si zjisti vendor a device ID a podle toho najdi ovladač zde http://pcidatabase.com/Potom odinstaluj stávající nevhodný ovladač a vyčisti jeho zbytky pomocí http://www.guru3d.com/files-details/display-dri... a nainstaluj nový. Nakonec ošetři, aby se ti tam opět nenacpal ten mikrosoftí pomocí https://support.microsoft.com/en-us/kb/3073930

Jde se na to!

No klasika, AMD v notebooku.Vacinou pomoze kompletne odisntalovat vsetko, co je AMD ovladac na VGA, restart PC a instalacia nanovo.Bezne napriklad instalacky driverov AMD hadzu BSOD, vtedy treba odstranit vsetko, co tam stihlo nahadzat a reinstall.

Tak všem děkuji za rady, problém vyřešen. Správná cesta byla odinstalace všeho pomocí programu o příspěvek výše, ten vyčistil i reziduální soubory a pak jsem přes správce zařízení vše reinstaloval jak jsi napsal ty.Díky za help!

Sme radi. Bohuzial ovladace na AMD pre Windows casto takto blbnu.

Nechápem čo je zlé ak pomôže reinštalácia. Tie ovládače sa pokazia a reinštaláciou sa dosiahne ich o5 dobrý stav? To mi nejde do hlavy

To je skor otazka timu ludi, co vyvija ovladace pre hardver AMD