» Poradna » Notebooky

Notebook nenabíjí...

Dobrý večer,mám následující problém s notebookem DELL LATITUDE E7440. Notebook přestal nabíjet baterii. BIOS nabíječku nevidí. Ve Windows se ukazuje, že je notebook pouze napájen ze sítě. Bez baterie pouze na nabíječku funguje. V dokovací stanici se baterie nabíjí.Bylo již vyzkoušeno toto:- flash BIOSu na nejnovější verzi- nová instalace Windows 10 (verze 1909)- vyzkoušení různých nabíječek ( všechny jsou jednoznačně funkční)- vyzkoušena jiná baterie- výměna napájecího konektoruNic z toho bohužel nepomohlo...V čem si myslíte, že je problém a jaká je cena opravy? Díky za názory…

Odpovědi na otázku

Evidentně vada nabíjecích obvodů na desce. Výměna konektoru byla zbytečná, to je jen mechanická součástka a dá se snadno ověřit, jestli je ok nebo ne.

a servise si jen za výměnu toho konektoru cca 1000kč (5kč konektor,vyštípnutí a odletování 995Kč )a pokud je to vážnější počítej 2x tolik.Nějaký mosfet ,baterky mají své řídící obvody u sebe .definiceDC board či napěťový měnič je po napájecím adaptéru výkonově nejvíce namáhanou částí notebooku . Jeho základem jsou výkonové polovodičové součástky, jako jsou výkonové tranzistory, nabíjecí obvody akumulátorů či napěťové stabilizátory, kterými protékají často velké proudy. Tyto náhradní díly jsou rovněž v provozu vystaveny značnému tepelnému namáhání. Proto je logické, že DC board, power board či DC/DC měnič patří mezi komponenty nejčastěji podléhající poruchám a poškození. Výměna nebo oprava power boardu patří mezi nejčastější

Díky za názory...Otázkou je jestli je oprava desky dobrá volba - cena opravy / funkčnost opravované desky...

Bohužel, většina napěťových měničů bývá integrovanou součástí základní desky notebooků a jejich výměnu tedy nelze provést jinak než výměnou celé základní desky.

Tohle se v dnešní době opravuje jen výjimečně, už to nikdo moc neumí a hlavně nechce dělat, protože se nedá předem zjistit, co všechno je vadné a nedá se tak předem stanovit cena za opravu.

Takže asi smůla, že... Oprava by byla problematická a s nejasným výsledkem a kupovat starší desku je taky riziko...

" V dokovací stanici se baterie nabíjí." tak aky mas problem teda? Kolko ma ten notebook rokov?