» Poradna » Notebooky

Notebook nelze zapnout - problikává dioda power buttonu.

Hezký den,jedná se o Asus Zenbook UX490U. Den zpátky jsem si ho pořídil a chvíli na něm pracoval. Potřeboval jsem si odskočit a tak jsem ho jen zaklapnul. Po CCA hodince nebo dvou jsem se vrátil a otevřel notebook s tím, že okamžitě naběhne, ale nic se nedělo. Pouze problikávalo světýlko u ikonky na zapnutí. Musel jsem poté držet power tlačítko asi 20sec, aby se notebook znovu spustil. Vždy jsem byl zvyklý na předešlých zařízeních jen zaklapávat a nechávat ve spánkovém režimu, bez vypínání. Nebo jsem čekal, že notebook se při zaklapnutí po chvilce do spánku hodí sám a jakmile ho budu chtít znovu použít, tak během chvilky najede. V nastavení režimu napájení a spánku mám:Při napájení z baterie vypnout po: 4min.Při napájení ze sítě vypnout po: 10min.Spánek:Při napájení z baterie počítač přejde do režimu spánku po 4min.Při napájení ze sítě počítač přejde do režimu spánku po 10min.Může jít o chybu hw, nebo je potřeba něco jinak nastavit?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Pro zavření víka mám nastavený režim spánku.

Nepoužívat režim spánku. Nebo vyladit ovladače, aby se zvládl probudit.

Můžete mi prosím poradit s těmi ovladači? Legální W by si je měl hlídat, aktualizovat sám že ano? Nebo kde je můžu zkontrolovat? Díky

Koukl jsem do Windows Udpate a je tam několik věcí k instalaci, tak to dám do pořádku a snad to pomůže.

Windows update je pro ovladače často cesta do p... Stačí projít archiv poradny.Obvykle nejlepší ovladače dodá výrobce notebooku, jenže pro který W10? Po každém velkém update dostaneš nový systém a co fungovalo předtím, už nemusí.

Ja som ani nevedel ze Windows Update stahuje ovladace Fujky, to by som nerobil.https://www.asus.com/Laptops/ASUS-ZenBook-3-De... resp. najdi na asus stranke drivers pre tvoj konkretny typ a OS, stiahni najnovsie a nainstaluj. Co mi napada je motherboard (zakladna doska) a mozno sietova karta, graficka karta.Ak nie si velmi skuseny tak do BIOS update by som sa moc nehrabal aj ked dnes uz to robia vcelku spolahlivo.