» Poradna » Notebooky

Notebook nelze spustit

Zdravím, na notebooku mi nastal drobný problém. Když jsem vypínal notebook a odpojil ho ze zásuvky, tak mi problikla modrá obrazovka a okamžitě se vypl. Když jsem ho chtěl znovu zapnout, tak se zobrazí pouze ''HP invent'' začne načítat, problikne černá obrazovka a odznova. Kdysi se mi to stalo už asi 2x, tak jsem to vyřešil opravným CD. Teď ale CD vůbec nenačítá. Chtěl jsem znovu nabootovat systém, ale nenačítá to ani flash disk. Nefunguje ani F8, takže nouzový režim padá. Bios je nastavený v továrním režimu. Typ notebooku je HP 620. Nemáte někdo takovou zkušenost? Osobně hádám základní desku. Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Zkus resetnout Bios (vyndej cmos baterku)

Díky za radu, ale ani to nefunguje. Ještě zkusím koupit novou. Nelze spustit ani systémovou diagnostiku.

"Bios je nastavený v továrním režimu"Mám to chápat tak, že jsi do biosu nelezl, nebo tak, že jsi ho obnovil do defaultu?ESC při startu také nefunguje?Jaký OS je nainstalován.

Bios jsem zkusil reset do default. Systém byl Windows 7 Ultimate. Esc funguje, dostanu se do malého výběru, jako nastavení Bootování atd, HP recovery, systémová diagnostika ale nic nefunguje až na nastavení Biosu a nastavení Bootu.

V záruce už asi není, že?Zkusil bych odpojit disk, pro zkoušku bootu z Flashky (občas to blbne).DVD mechaniky bohužel, alespoň u těch, které jsem "opravoval" já, nefungovali.

Bohužel není. Jak to myslíte odpojit disk? Bohužel nemám ho do čeho zapojit a poté bootovat.

Vyndat disk z NTB.Odšroubovat kryt a vysunout i s rámečkem.Pak zkusit nabootovat třeba z toho flashdisku.