» Poradna » Notebooky

Notebook nejde probudit z režimu spánku

Neporadil by někdo? Notebook se neprobudí z režimu spánku, je jedno jestli jde o spánek vyvolaný časovačem, víkem, nebo příslušnou klávesou. Po zmáčknutí klávesy (vyzkoušeny všechny) se rozsvítí kontrolka (předtím bliká) + kontrolka obrazovky, ale ta zůstane černá. Nereaguje ani myš, když je připojená, ani touchpad. Nejde to ani krátkým stiskem zapínacího tlačítka, jen natvrdo vypnout dlouhým stiskem, přičemž se PC hned znovu zapne. Zkoušeno s hibernací i bez, problém nevyřešil ani přechod na Windows 11. Když se podívám na klávesnici v ovládacích panelech, tak tam kartu řízení spotřeby nevidím. Moc tomu nerozumím, tak prosím případnou radu polopaticky a nic rizikového - PC je v záruce. Děkuji

Odpovědi na otázku

"problém nevyřešil ani přechod na Windows 11" ... Jo, jedenactky to spravi. :DZkus nabootovat ... ja ani nevim, jestli to vubec muzu navrhnout ... linux z flesky. :o)

Pravděpodobně nějaký ovladač nebo jiný software dělá neplechu v režimu spánku. Asi nejrychlejší bude zazálohovat data, flashnout nejnovější BIOS, celé to máznout, nainstalovat znovu Win + drivery ze stránek výrobce, odzkoušet, pokud to bude OK tak postupně instalovat uživatelské softwary + vrátit data. V podstatě můžeš zkusit i reklamaci, ale rovnou upozorňuji že si tam s tím nikdo hrát nebude, smažou disk, nahrajou factory image a pokud to bude OK, tak to pro ně končí. Pro hračičky se dá zkusit opravit stávající systém, ale asi to sežere víc času než nová instalace

No ty jsi ale hlava diagnosticka, flesovat bios, notabene jako "prvni dobry jasny zaruceny" reseni na zaklade tvyho dohadu. Na pocitadle v zaruce. :DPorad se tu zvani o kristalovy kouli, ty ale jako bys ji opravdu mel.

Zkuste si třeba zavolat na zákaznickou linku Dellu - jedna z prvních otázek je "a máte tam nejnovější BIOS?" a dokud tam nenahrajete nejnovější tak se s vámi dále nebaví.

Co? Prc bych to delal? Kdyz dell, tak kvuli nbd a jinak zaruka a autorizovanej servis. Mozna te betatestovani usilovne bavi, doporucovat lidem, co si pocitadlo doprasi prerusenim tajny samovolny aktualizace (kera navic vypada, jako kdyz to jen spis a nejde probudit), aby hledali, jak se flashovujei bios, je ujety.

A když chceš aby ti Dell poslal technika na NBD servis co asi tak musíš udělat? No jo, zavolat na zákaznickou linku (nebo napsat na zákaznický portál, ale to je to samé).

Jakoze se s koncovym uzivatelem nebavi, pokud blanketne neflashne bios? Takhle ze by nbd garance fungovala? Seriously? :D Nebo na co presne reagujes?

Samozřejmě záleží jaký máš level supportu, pokud máš Premium tak se s tebou baví jinak ale u běžného "socka" Basic NBD se s tebou sice bavit budou, ale technika ti nepošlou dokud nezupdatuješ BIOS a nepošleš jim screen z jejich firemní diagnostiky (jasně že se to netýká případů kdy je něco zjevně total kaput). Ovšem on ten update většinou ani není třeba dělat - u Dellu často chodí update BIOSu jako běžná aktualizace ve Windows Update. A i když je třeba udělat, není to nic složitého - stáhne se jeden exáč (na který ti pošlou odkaz) a z windowsů se spustí.

Nezaslechl jsem nedavno neco o aktualizaci biosu ve win update, kterej, jak to rict, nezafungoval? :DKazdopadne, co psal sup Olda - jakmile se neco zasekne, bez velkyho srani vsechno preinstalovat a bios navrch (a chtit to od bfu) - je nesmysl hodnej Apple genia, kterej kvuli sroubku meni celou desku. Nedovedu si predstavit, ze by to (pokud mi nenabidne reseni na dve kliknuti) nejakej servis pozadoval.

...ten kokot doslova pise "Asi nejrychlejší (SIC!) bude 1) zazálohovat data, 2) flashnout nejnovější BIOS, 3) celé to máznout, 4) nainstalovat znovu Win + drivery ze stránek výrobce, 5) odzkoušet, pokud to bude OK tak 6) postupně instalovat uživatelské softwary + vrátit data."...nejakym hledanim priciny se vubec nezabejva, netusi, co s tim je. Notebook nelze probudit ze spanku, ale Oldosup navrhuje zazalohovat (jak?) a dalsich pet kroku, kde posledni je podminenej stavem. Ze je to asi nejrychlejsi reseni. A mysli to vazne. Tywe, zeptej se radsi stary Blazkovy.