» Poradna » Notebooky

Notebook nefunkčí grafická karta

Mám notebook je 2 dny starý a už sem na něm řešil více problémá než na mém pc které mám 3 roky no hrůza nejdřív wifi teď zase grafická karta. Prostě nefunguje když vypnu inegrovanou tak ani hru nezapnu protože ta grafika prostě nefunguje když zapnu AMD dual graphics abych propojil integrovanou ne dedikovanou a zapnu hru nic. Integrovaná jede že by shořela tak na 1000% ale grafika na hry 0%nastavil sem to všude kde to šlo. Přeinstaloval sem 10 verzí ovladačů ze zoufalosti stále nic když sem se podíval do GPU-Z tak integrovaná grafická karta je v pohodě všechna políčka jsou vyplněná informacemi o integrované graf. kartě ale jakmile kliknu na dedikovanou kartu na hry (AMD Radeon R7 M26DX) tak nějaká jsou prázdná nebo tam je anglicky "neznámé" Po nějakém čase když sem se nasral na to proč se to musí stát sakra mě nějaká políčka se nějak záhadně zobrazily ale stále jedno jediné chybí a to je pole s kapacitátorama. Fakt nevim jesi to je systémem nebo prostě je zničená. Většinu problémů si dokážu vyřešit sám ale tohle?! potřebuju pomoc prosím.Dole máte odkaz na snímek .http://imgur.com/a/vFQBQDoufám že si to aspoň někdo přečte fakt si nevím rady.Adam

Odpovědi na otázku

Notebook je v záruce, takže bych se tím netrápil a reklamoval. Alternativně, pokud byl notebook koupen přes internet, bych ho vrátil ve 14 denní lhůtě. Jen tak ze zajímavosti, co to je vlastně za notebook (značka a přesné číselné označení)?

Málem bych ještě zapomněl - R7 M260 bych nikdy nenazval grafikou na hry...

Notebook jeto Lenovo IdeaPad Z50-75 není na hry ale na to moje postačí.

Ok a jaké hry se na tom snažíš spustit?

Half life 2 CS:GO

Ovladače si stáhni od výrobce notebooku přímo pro konkrétní model a OS. A v tom GPU-z se podívej do položky sensors na GPU utilization. Taky je otázka, jak dobře funguje ten hybridní Crossfire. Navíc máš procesor od AMD. Integrovanou kartu vypnout nemůžeš, protože přes ní jsou napojeny výstupy.Dále je možné, že GPU-z tu grafiku není schopné korektně rozeznat, takže bych zkusil například HW-Info. Nečekej od toho žádné zázraky, M260DX je opravdu slabota.

Neni to nic ale bohužel mám výkonný stolní počítač a nemám prostředky utratit dalších 30k+ notebooku

Stáhni si novější verzi GPU-Zhttps://www.techpowerup.com/download/techpowerup-gpu-z/třeba ji ta tvoje verze 1.20 nezná, aktuální je 2.2Odstraň všechny verze ovladačů co jsi tam nainstalovalhttp://www.guru3d.com/files-details/display-dri... a ze stránek výrobce notebooku zkus nainstalovat doporučené ovladače

Jak si říkal DDU už jsem zkoušel tak 10 možná víc a drivery už jsou na nootebou uložené (instalačka) mě to přijde jako vada hardwarová.

Nepopisuješ žádnou hw závadu, jen své nesmyslné pokusy a pomýlené názory, např.:"dedikovanou kartu na hry (AMD Radeon R7 M26DX)" => není žádný důvod k reklamaci.Co s tím?1) Používej NB k jeho účelu => k práci na cestách.2) Pro grafické hry používej:a/ herní konzole;b/ plnohodnotný stolní herní PC.

Ano ale notebook má fungovat jak má. Chci za co jsem platil