» Poradna » Notebooky

Notebook neexistuje?

Ahoj, sháním nový notebook cca do 30kKč s parametry:- Displej 13,3" fullHD (hlavně ne lesklý) aby barevným pokrytím zvládl úpravu fotek.- Hmotnost do 1,6kg.- Výdrž min 7h (kancelářské práce, nenáročné webové stránky, 80% jas).- Podsvícená klávesnice (indikace CAPS LOCK, NUM LOCK), čtečka otisků prstů.- Sloty na dva disky nejlíp M.2 + SATA (pro kombinaci SSD + velký plotnový HDD).- Alespoň dva klasické velké USB konektory, RJ45, HDMI.- Nejlépe W7, ale asi se budu muset smířit s W10 skrz nové procesory a ovladače.- Otevírání kovových pantů aspoň 150°, pevné provedení těla notebooku.- Spíše konzervativní vzhled. Aby při kancelářské práci netopil do klávesnice atd.Díval jsem se na procesory i5 72xxU + 2x4GB DDR4 pro dual channel, které by měly výkonem CPU i integrované grafiky dostačovat mé práci. Jen ze samotného provedení notebooků jsem bezradný. Většinou mají lesklé dotykáče, což nechci. Nebo pak jed slot na jediný disk... Díval jsem se i na dražší Fujitsu, ale u všech byl opravdu katastrofální displej skrz podání barev nebo jas (oproti starším modelům s menším rozlišením, které jsem dřív vlastnil).Hodně cestuji a desktop mi nevyhovuje. Máte někdo nějaký tip?

Odpovědi na otázku

Máš docela konkrétní parametry, tak si vyber e-shop a tam všechny zadej a uvidíš, co Ti to vyflusne..

Tím barevným pokrytím míníš gamut displeje aspoň sRGB nebo lépe aRGB? Mám obavy, že u notebooku to nebude moc běžné i když netvrdím, že by takový neexistoval.

No právě aspoň sRGB. Měl jsem notebooky DELL a FUJITSU ale už dosloužily a ty nové jsou sice hezčí, lehčí, ale za stejné peníze mají často víc nedodělků a displeje podáním barev jsou dost horší.

To splňují některé Thinkpady a některé Delly z řady desktop replacement. Možná i některé Clevo (v ČR prodávané jako Goldmax). Ale peněženka ti na tom vykrvácí.

Tomu by asi nejlépe odpovídaly některé konfigurace HP Elitebook 840, dokonce se dají objednat ještě verze G3 s podporou Windows 7. Jediné co to nesplňuje je, že je to 14", ale hmotností se do 1,6 KG vejde. Ale pozor, jen jasně dané konfigurace s IPS.

Na tyhle HP s IPS jsem se díval nedosahují sRGB. Pozorovací úhly jsou super, ale tím to končí. Samotná škála zobrazených barev není vůbec dobrá a max jas taky nic moc (asi v kombinaci s těmi barvami to tak subjektivně působí). Když si vezmu starší Fujitsu Stylistic pro srovnání s tím co je teď v různých showroomech, tak to jde s kvalitou z kopce.

Pak do 30 000 opravdu neexistuje. Osobně tedy považuji řešit sRGB na 13-14" prdítku za naprostou pykacovinu, stejně se hlavní prace musí dělat na externím LCD. Ale je to Váš boj.

NB 13" jsou vesměs předražené multimediální křápy s mizerným displayem a zoufalou klávesnicí => máš pravdu, požadovaná konfigurace se nevyrábí.Co s tím?Trváš na tom?A/ ANO:Našetři ~ desetitinásobek svého rozpočtu a nech si postavit NB na míru.B/ NE, zvládnu i 14" - 15", ale cenový limit platí:Vybírej z repasů. Před několika lety se vyráběly NB s velmi kvalitními panely AHVA (~ 60 - 70 000 Kč) a dokonce s použitelnou klávesnicí. Po třech letech budou na poloviční ceně.Pokud vybraný typ nebude mít instalovaný systémový SSD, dodavatel ho za příplatek doplní. Nové NB sice mají líbivé ksichtíky typu ultrabook, ale jinak je to bída s nouzí.

Když oželíš šachtu na HDD, tak třeba nové Acery Swift jsou výborné s dobře kalibrovaným displayem.Disk můžeš použít externí.

nebo Lenovo ThinkPad X1 Carbon

Děkuji. Externí HDD je alternativa. Ale trochu se bojím, že HDD někde zapomenu. Díky za rady.

Tak necháš pořád připojený Flashdisk :Dhttps://www.alza.cz/kingston-datatraveler-ult...

za lidovku

To máš celkem náročné představy. U takhle malého notesu (to fakt děláš fotky na 13ce displeji?) jsem kombinaci m2 SSD a disku fakt neviděl - to bývají tenké a lehké stroje a SSD+disk se musí někam vejít...Napadl mne Latitude 5280, jenže ten má jen SSD, je ještě menší a navíc dražší...Ani jsem se nedíval na XPS 13 - ten byl snad ještě dražší...Co se podívat v rámci 14 palců?

M.2 a HDD lze narvat dokonce do 12,1 " EliteBooku 820, ovšem narozdíl od větších verzí to není oficiální, jelikož tam M.2 leží přímo na tom HDD a vzájemně se pečou. Jen taková poznámka.

Tak neofiko "mody" neberu v potaz a navíc aktuálně prodávaný EliteBook 820 G3 stojí skoro 34 000 takže se do limitu taky nevejde.

On to není žádný mod, jen to není výrobcem podporované. A pokud by dotyčný vyhledal HP partnera, tak se dá s cenou trochu kouzlit.

Na 13,3" zapomeň.Co třeba TravelMate P6 ?https://www.acer.com/ac/cs/CZ/content/professi... Případně se podívej sem https://www.czc.cz/notebooky/produkty(slot)&q-c-1-f_96259941=d15.6&q-c-5-f_1790881482=t1&q-c-0-f_100971445494=sIntel%20Core%20i7&q-c-3-f_2025814=snen%C3%AD&q-c-4-f_2029050=t1&q-c-6-f_137672330=t1&q-c-7-f_2029013=sSmart%20Card

Máš absolutně nereálné požadavky.Chceš něco malého, hodně rozšiřitelného, a v dané kategorii za málo peněz.A ještě ke všemu chceš ušetřit i za to aby ti to někdo zadarmo připravil, protože sám nechceš hledat.Musíš se sebrat a dojít do nějakého krámu. Každý počítačový krám, pakliže vyhodnotí že si to u nich chceš skutečně koupit, a ne pouze získat PN na objednávku přes internet, ti zkusí poradit a vybrat co by bylo v daných možnostech nejvýhodnější a co by bylo možné.Protože na prodejně jsou schopni ti udělat i atyp na míru. Ale jak se říká "Za peníze v Praze dům". Takže může to stát nějakou kačku navíc a dodání 1,5 měsíce.