» Poradna » Notebooky

Notebook nebo pc?

Hledám notebook nebo pc do 12000 kč problém je že kdyby to byl pc tak potřebuji ještě obrazovku cca za 2000 kč což znamená že na pc by mi zbylo 10000 kč takže je lepší pc za 10000 nebo ntb za 12000 používán bude převážně na hry,filmy. Je mi 15 takže si nemůžu dovolit žádnou mašinu za 20000 předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

PC, Jen se ti do něj bude víc prášit při vyssávání

Pod pojmem "hry" si představuješ co?

Nevím podle toho co pc (nebo ntb) za 12000 unese. Moc se v tom nevyznám ale jestli to půjde tak třeba gtaV nebo csgo. Můj minulý pc rozjel max cs1.6

Aha, takže chcete Ferrari za cenu Fabie. Tohle asi nepůjde.

Csko asi jo, GTA určitě ne, ale to nevadí. Stejně bys na něj neměl prachy.

Ďalšia socka: "nemám na to, ale ja chceeeem". Je mi zle. Ani ja nemám na ajfoun 128 GB verziu, tak ju proste nemám. Ani v desktope nemám i7-6800K, tak film prerábam aj 24h. Keď na to nemám, tak chápem, že to mať nemôžem. Na GTA odhadujem min PC za asi 20k Kč (s OS)

Tak to je jednoduchý, pořid si konzoli, hry a filmy na to jdou a do 12k by ses měl vejít.

Za 12000tis nenajdete notebook, který by byl schopen alespoň trochu rozchodit moderní hry. A pokud ano, tak za chvíli umře na přehřívání. Takže pokud chcete opravdu hrát hry, tak není jiná možnost než jít do stolního PC, byť i zde by to chtělo přidat na ceně. Když vezmu v potaz levný monitor 2500Kč, windows 2800Kč, tak vám zbývá na bednu cca 7700Kč. Za to se nic slušného nepostaví.Záleží tedy hodně na tom, co chcete hrát. Jestli hry typu GTA V, tak to nepůjde ani v jednom řešení. Leda zkusit nějaký bazar, nebo kombinaci nového a starého z bazaru.

Děkuji ale to gtaV byl jenom nápad jak už jsem řekl moc se v takových věcech nevyznám

Řeknu to asi takto: "Nejlevnější počítač, na kterém budou plynule chodit nové a velké hry typu GTA V, stojí cca 11-13tis pouze za bednu + monitor + windows. Pokud sáhnete po bazarové grafice tak cca 10tis, možná 9 když to opravdu až hnusně oškubete."Se podívejte na nároky těch her a pak se podívejte na ceny PC s těmi parametry. A to musíte být vždy alespoň trochu lepší než jsou minimální, protože minimální nároky znamenají většinou low detaily a 30fps ve fullHD rozlišení. Což není zrovna dobré hraní.

NB+: malý, skladný, prenosnýNB-: málo výkonný, zlý pomer cena/výkon, niekedy sa prehrieva, málo upgrade-ovateľný, limit 17,3", max +2 externé LCD, HDD často len max 2 (HDD a DVD, alebo HDD a SSD), RAM väčšinou 2x (u DDR3 len do 16 GB)Desktop-: veľký, ťažšíDesktop+: výkonnejší ako NB, upgrade väčšinou od Celerona po i7K, lepší pomer cena/výkon, veľkosť LCD prakticky limit nemá, počet LCD závisí od počtu GK, väčší výber komponentov (hoci i7K bez externej GK, 64 GB RAM, u s2011v3 128 GB), chladenie od BOX cez fanless chladiča po vodníka, HDD väčšinou do 4, niekedy až do 6 (ks)

Takže pc, děkuji

Notebook za 12 000 bude kancl mašina ošizená na kdečem, na které nepůjde upgradovat skoro nic. Chlazení bude mizerné a hrami to brzo upečeš.PC za 10 000 + monitor za 2 000 nebude žádná sláva, ale výkonem bude lepší než notes za stejnou cenu a navíc na tom můžeš průběžně kdeco vylepšovat. Levná skříň sice je třeba hlučná, ale chlazení půjde.Já bych šel do PC.

https://www.czc.cz/180020,167692,110330,1851... Používat můžeš zkušební kopii Windows 10Monitor by šel repashttps://www.gigacomputer.cz/zbozi/951667-22-lcd-phili... Hry samozřejmě na Intel HD 530 = 720p@low settings.Nechápu ty nadávky tady. Regulérní dotaz a já dávám regulérní odpověď. 15 mi bylo před pár lety a byl jsem v podobný situaci. Mít rozpočet jako ty,beru tohle. Až si našetříš víc,nějakou použitou grafiku,GTX 660 pokud budeš mít štěstí za 15 stovek až 2tisíce.

Pokud by jsi si mohl domluvit třeba s rodičema že by ti trošku půjčili,zkus tohlehttps://pc.bazos.cz/inzerat/67394800/HP-Nvidi... Je to GTX 660 OEM,která je náhodou trošku výkonnější než standartní GTX 660 (akorát trošku méně paměti ale více CUDA cores)Nenech se odradit těma chytrákama.